
Учасники дискусії говорили про необхідність сексуального виховання дітей та молоді з інвалідністю, про їх право на стосунки та створення сім’ї.
Нажаль, сьогодні така категорія дітей не отримує повної інформації про прості речі – чим фізіологічно дівчатка відрізняються від хлопчиків, що таке статеві стосунки, та як уміти розпізнавати й уникати небезпеки в них.
Учасники дискусії – представник духовенства, лікар-сексопатолог, психолог, викладач УКУ, юрист, а також мама дитини з інвалідністю.
«Говорити ж про інтимне – вкрай потрібно. Незалежно від того, який діагноз має дитина, вона повинна знати правила особистої гігієни, розуміти, що відбувається з її тілом у процесі дорослішання. Сучасні реалії є такими, що сьогодні в інтернатах Львівщини через брак кваліфікованих фахівців з вихованцями недостатньо говорять про статеві стосунки. У більшості вихованців особисте життя не влаштоване, хоча, звичайно, сексуальні потреби такі дівчата та хлопці мають, що є природньо. Тому, на мою думку, статеве виховання людей з особливими потребами є вкрай важливою необхідністю. І починати таке виховання потрібно з дитинства», – зазначила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк.
Учасники круглого столу дійшли висновку: сьогодні є важливим донести до молоді з особливими потребами, що сексуальне виховання – це, насамперед, про здоров’я та безпеку.
«У правильному формуванні ставленні дітей до свого тіла, почуттів, ключова роль належить найближчим людям. Саме від їхньої виваженості, розуміння залежить те, чи зможе молода особа з інвалідністю прийняти себе та створити стосунки з протилежною статтю», – наголосила голова Комісії сімейної політики та захисту прав дітей Громадської ради при ЛОДА Галина Царьова.