Світла пам’ять про Олега Мінька

1342082792

20 листопада на 75 році пішов з життя видатний український художник-живописець, народний художник України, професор Львівської національної академії мистецтв Мінько Олег Терентійович.

Олег Мінько – виняткова творча особистість, ім’я якого залишиться у пам’яті багатьох поколінь.

Обласна державна адміністрація висловлює щирі співчуття рідним та близьким Олега Терентійовича.


Мінько Олег Терентійович – уродженець Донецької землі, який міцно і органічно вріс у західноукраїнське культурне і суспільне життя. Він народився 3 серпня 1938 року в м. Макіївка. Після навчання у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва залишився жити і працювати у Львові.

Олег Мінько – представник шістдесятництва в українській культурі. Один із перших в Україні художників-модерністів, яскравий представник українського безпредметного малярства, який виробив свій оригінальний стиль, означений експресивними рисами парадоксального ліризму за своїми формальними ознаками і колористичними зіставленнями.

Він представляв сучасну львівську школу художників. Не одне покоління молодих митців переймали у нього досвід, адже художник був ще і педагогом від Бога. У Львівській національній академії мистецтв він працював на кафедрі художнього текстилю.

Також він є автором  численних гобеленів, театральних завіс (у театрах Києва, Сімферополя). Митець створив понад 600 високомистецьких робіт (портрети, пейзажі, натюрморти, текстильні вироби), які посідають почесне місце у музеях України, США, Канади, Росії, Німеччини, Бельгії та приватних колекціях. Був учасником мистецьких виставок як в Україні, так і за її межами.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*