Стихійні звалища:шкода здоров’ю і довкіллю та рекомендації

Викидаючи сміття в не відведених для цього місцях, громадяни порушують конституційне право людини на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

Стаття 15 Закону України «Про відходи» зобов’язує громадян України дотримуватись законодавчих вимог, оплачувати діяльність підприємств, що займаються ліквідацією відходів, виконувати інші обов’язки щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами.

Також Законом України «Про відходи» визначено обов’язок громадян укладати договори на вивезення відходів та забороняється самовільне спалювання чи захоронення відходів.

Договір про вивезення сміття повинні укладати всі громадяни. Відмова від укладання такого договору є підставою для притягнення особи до відповідальності за адміністративне порушення законодавства України.

Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення (стаття 82) чи порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (стаття 152) відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 грн.).

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*