Створення належних умов для переробки деревини дозволить мінімізувати вивіз кругляка

Львівщина відстоює позицію щодо створення максимальних умов для переробки лісу-кругляка на території держави та мінімізації вивозу деревини закордон в необробленому вигляді.

Про це йшлося на зустрічі голови Львівської ОДА Олега Синютки з головою Комітету з питань промислової політики та підприємництва Верховної Ради України Віктором Галасюком, а також керівництвом Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» та директорами лісогосподарських підприємств.

Присутні висловили позиції з приводу внесення змін до законодавства України щодо заборони експорту сировини. Зокрема, в контексті законопроекту (№ 1362), що стосується введення 10-річного мораторію на експорт лісу-кругляка, вони обговорили питання стимулювання глибокої переробки деревини на території області, а також заходів з обмеження експорту.

Як розповіли представники лісогосподарських установ та підприємств, різка заборона поставок суперечить міжнародному законодавству та може призвести до масових звільнень працівників у лісових господарствах. Окрім цього, це може спричинити банкрутство багатьох лісових господарств та суттєве зниження надходжень до місцевого та державного бюджетів.

Відтак, за результатами зустрічі вирішено, в комплексі із прийняттям обмежувальних заходів щодо експорту, напрацювати Єдиний порядок реалізації деревини та обов’язків для лісокористувачів державної та комунальної форм власності. Очікується, що такі заходи сприятимуть забезпеченню сировиною вітчизняних деревообробних підприємств, а також збільшенню інвестицій у переробку деревини.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*