Стратегія Львівщини 2027: фокус-група працювала над демографічним профілем

Черговий поступ в розробці Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року зроблено.

Прийнято Розпорядження голови ОДА про початок розробки Стратегії, яким затверджено склад робочої групи із 15 тематичних напрямків та 339 експертів.

Затверджено керівним комітетом орієнтовний план-графік з розробки Стратегії. На базі Львівський Центр розвитку місцевого самоврядування експерти обговорили:
– демографічний прогноз розвитку Львівської області до 2030 року;
– врахування демографічних тенденцій розвитку області в контексті планування соціальної та інженерної інфраструктури;
– збір статистичних даних для розробки демографічного та економічного прогнозів розвитку регіону.
Попередні прогнози змушують адекватно відреагувати під час розробки нової Стратегії на такі тенденції та виклики майбутнього, як старіння населення, зменшення чисельності дітей та молоді, збільшення показників демографічного навантаження, природне скорочення населення зумовлене зменшенням показників народжуваності, а також та від’ємне міграційне сальдо в багатьох районах області.

В результаті обговорення експерти дійшли висновку про необхідність врахування вищезазначених демографічних тенденцій при розробці Стратегії та Плану заходів з її реалізації.
В майбутньому слід ставитися більш відповідально та прагматично до використання бюджетних коштів і узгоджувати усі проекти регіонального розвитку із формуванням оптимальної мережі закладів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та соціального захисту. Ігнорування демографічного фактору дуже дорого коштуватиме розвитку області.

А тим часом робота над розробкою Стратегії інтенсифікується. Незважаючи на обмеження часу, поставлено завдання максимально залучити до цього процесу громадськість, представників бізнесу, освітніх та наукових установ.
До кінця року Львівщина повинна отримати якісний стратегічний документ на наступні 7 років.
Тому вже найближчим часом відбудуться засідання робочих підгруп з розробки Стратегії по усіх 15 тематичних напрямках.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*