Стан позашкільної освіти обговорили на нараді з представниками районного учнівського парламенту

18 листопада під  головуванням заступника голови районної державної адміністрації Оксани Манюх відбулася відкрита нарада з представниками районного учнівського парламенту на тему: «Перспективи розвитку позашкільної освіти району» щодо збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів (центрів, гуртків, секцій).

У сучасних умовах саме позашкільна освіта створює сприятливі умови для задоволення освітньо-культурних потреб і запитів у професійному самовизначенні та творчій самореалізації учнівської молоді, додаткові можливості для духовного, інтелектуального і фізичного розвитку дітей та підлітків. Залучення дітей, підлітків та юнацтва до участі в гуртках за напрямами позашкільної освіти є також дієвим засобом попередження злочинності та правопорушень серед учнівської молоді.

Щодо стану позашкільної освіти в Турківському районі доповів  на відкритій  нараді завідувач відділу освіти райдержадміністрації  Михайло Кропивницький, який  зазначив, що на сьогоднішній день в районі функціонує два  позашкільні заклади, а саме:

Турківська    дитячо- юнацька спортивна школа «ЮНІСТЬ», в якій підвищують свою спортивну майстерність 381 вихованець,  під керівництвом 17  тренерів – викладачів . В школі діти мають можливість займатися у таких секціях:

– волейбол – 126 дітей ,

– настільний  теніс – 110 дітей,

– шахи – 115 дітей,

– шашки – 30 дітей

Турківський районний будинок дитячої та юнацької творчості, в якому мають можливість розвивати свої творчі здібності та цікаво проводити дозвілля  637 дітей. При БДЮТ працює 30 гуртків в яких налічується 47 груп. Гуртки працюють під керівництвом 30 керівників – педагогів.

Найбільша кількість дітей охоплена в таких гуртках: «Сувенір» – керівник Рідкодим М.М., «Умілі руки» керівник Гав’як Н.В., «Розмовна англійська мова» керівник Кузьмин О.В., «Рідне слово» керівник Писанчин Н.Л., «Крою і шиття» керівник Бачинська М.М., та інші.

В районі діє дитячий оздоровчий табір «Джерела Карпат»  в якому у 2013 році протягом трьох змін було оздоровлено понад 50 дітей району пільгових категорій. Саме в цих 2 позашкільних навчальних закладах і здобувається позашкільна освіта. І як наголосив  завідувач відділом освіти Михайло Кропивницький кількість дітей, охоплених позашкільним виховання у районі, не зменшується. Він  детально зупинився  і на досягненнях вихованців позашкільних навчальних закладів району.

Підсумовуючи  нараду заступник голови райдержадміністрації Оксана Манюх сказала , що в районі проводиться значна робота, для підвищення рівня пропозицій освітніх послуг та якості позашкільної освіти, які мають відповідати сучасним потребам і попиту учнів, батьків, держави. На сьогодні посилено увагу до кадрового, науково-методичного й  матеріально-технічного забезпечення позашкільної освіти. Позашкільна освіта доступна кожній дитині, і владою все робиться для того, аби діти були зацікавлені і відвідували різні секції та гуртки. Саме таке завдання ставить перед нами Президент України В.Ф.Янукович.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*