Спроможність співфінансування інфраструктурних проектів в пріоритеті місцевих бюджетів

Сьогодні, 7 травня, голова Львівської ОДА Максим Козицький провів скайп-нараду з головами районних державних адміністрацій та міст обласного значення. Серед розглянутих питань – виконання місцевих бюджетів Львівщини, забезпеченість коштами на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, підтвердження співфінансування місцевими бюджетами соціально-інфраструктурних об’єктів по програмі «Велике будівництво», ДФРР, «Шкільний автобус» тощо, а також здійснення виїзної медичної консультативної допомоги.

Як розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків за 4 місяці цього року до загального фонду місцевих бюджетів поступило 5 млрд 272 млн грн, це на 152 млн грн менше до планових призначень.

«Відставання до плану сягає 2, 8 % до планових призначень. Це акумулятивний показник, який враховує плюси попередніх періодів. Якщо окремо взяти квітень то планові призначення місяця виконані лише на 82 %. Тут мінус значно більший, це 261 млн грн»,- зазначив він.

За 4 місяці серед районів і міст – 15 територій не виконали план по доходах. Серед них – м. Моршин, Новий Розділ, Сколівський район. Також його не виконали 15 ОТГ.  Окрім цього, є відставання в надходженнях по річному плану. Так у квітні надходження податків без акцизу на пальне зменшились на 10 % відповідно до аналогічного періоду минулого року.

Відтак, керівникам районів доручено сформувати конкретний перелік джерел та їх обсяги для збалансування відповідних бюджетів у зв’язку із прогнозованим недоотриманням податків та платежів у 2020 році. Окрім цього, райони мають активізувати та наблизити виконання запланованих заходів щодо ліквідації дефіциту коштів на оплату праці.

«Щоб перекривати дефіцит мають бути розроблені заходи, дорожня карта і в подальшому відповідні дії до цієї карти упродовж року»,-  наголосив Олег Демків.

Також за підсумками скайп-наради голови райдержадміністрацій та міст обласного значення мають проаналізувати спроможність співфінансування місцевими бюджетами соціально-інфраструктурних проєктів.

Серед них – програма «Велике будівництво», ДФРР, програма «Шкільний автобус» та інших обласних програм, що фінансуються за рахунок обласного, державного бюджетів та коштів МТД, та активізувати роботу у напрямку об’єктів регіонального розвитку (наявність технічної документації, проходження тендерних процедур тощо необхідних для початку відповідних будівельних робіт).

«До 22 травня триває збір проектних ідей на 2021 рік для реалізації проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за кошти ДФРР. Станом на сьогодні ми маємо лише 80 заявок із всієї області. Відтак закликаємо території буди активними у цьому питанні»,  – зазначив т.во. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*