Сплата єдиного внеску в мінімальному розмірі  впливає на розмір пенсії

4

Формула розрахунку пенсії встановлює пряму залежність розміру пенсії від страхового стажу та заробітку.

Починаючи з 1 січня 2004 року Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон – 1058) введено термін «страховий стаж» – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до статті 28 Закону – 1058 для встановлення пенсії в мінімальному розмірі (в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом) необхідна наявність у чоловіків 35 років страхового стажу, а у жінок 30 років.

З 01 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до I групи платників єдиного податку, мають право сплачувати єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску та не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до I групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата  єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити  за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704,00 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць, страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому вплине на розмір пенсії, а можливо і на визначення права на пенсію за віком.

За даними Державної фіскальної служби кількість фізичних осіб-підприємців, що застосовують спрощену систему оподаткування і обрали I групу платників єдиного податку станом на 01.06.2017 року на території Турківського району становить 82 особи.

Несплата такими особами єдиного внеску в мінімальному розмірі позбавляє їх права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії та страхових виплат за соціальним страхуванням.

 

Розглянемо це на прикладі.

 

Жінка, має 15 років страхового стажу на виробництві та 15 років була зареєстрована як  ФОП.

У разі сплати протягом всього періоду мінімального страхового внеску для ФОП, до страхового стажу буде зараховано 15 років. Загальний страховий стаж складе 30 років, а відтак розмір пенсії буде складати 1574,40 грн. (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність 1312 грн. та підвищення особі, що проживає в гірському населеному пункті – 262,40 грн.).

Якщо протягом цього періоду особа сплачуватиме єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску, до страхового стажу їй буде зараховано 7 років 6 місяців. Загальний страховий стаж складе 22 роки 6 місяців, а відтак розмір пенсії буде розраховано пропорційно до наявного страхового стажу і складе 1180,80 грн. (984,00 грн. (1312/360х270)  та підвищення особі, що проживає в гірському населеному пункті – 196,80 грн.).

Як бачимо різниця в пенсії суттєва.

В такому випадку підприємцям – “спрощенцям”, віднесеним до I групи платників ЄП доцільно сплачувати єдиний внесок в розмірі 704 грн., що дасть можливість розраховувати на пенсійне забезпечення при необхідному стажі.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*