Спалюючи стерню чи суху траву- не завдавайте непоправної шкоди грунту

Без названия

Аби не витрачати зайвих грошей на переорювання, люди просто підпалюють стерню. Як наслідок, нищать грунт та забруднюють навколишнє середовище. Спалювання – це акт безгосподарності й свідомого розтрачання корисної енергії, наданої природою. Така практика знижує родючість грунту, і, відповідно, урожайність сільськогосподарських культур. Крім того, спалювання соломи є потенційною небезпекою для сусідніх полів, може виникнути пожежа лісосмуг, лісів.

– Як вогонь шкодить грунту?

– За температури понад 100 градусів за Цельсієм спалюється гумус, особливо, коли солома лежить у валках або копицях. Для відновлення родючості грунту після спалювання знадобиться не один рік.Слід зауважити, що смертельною для всіх організмів, що формують грунт, є температура 40 градусів за Цельсієм, а при спалюванні соломи, стерні, листя температура сягає 340 – 360 градусів! Гинуть усі корисні мікроорганізми, які відіграють важливу роль у формуванні структури грунту. Знищуються також комахи, гинуть птахи.

– Чому люди думають, що спалюванням можна вилікувати хвороби грунту?

– Це нісенітниця! Науковці довели, що спалювання лише погіршує стан грунту. Це аж ніяк не є ефективним заходом боротьби з грибковими хворобами. Оскiльки зараз все менше людей тримають корів, то солома фермерам просто не потрiбна. А заорювання стернi є трудомiстким i, до того ж, дорогим агрозаходом. Тож людям так простіше спалити. І навіть, якщо при цьому знищити природне добриво.

– Яка альтернатива спалюванню?

– Зараз є комбайни, які забезпечують подрібнення соломи й розподіл її по поверхні грунту. А потім слід внести азотні добрива. Далі поля обприскують біологічним препаратом з невеликою кількістю аміачної селітри, тоді дискують аби добрива потрапили в грунт. Зауважу, що одна тонна соломи зернових культур за вмiстом органiчної речовини, азоту, фосфору i калiю рiвноцiнна 3 – 5 тоннам гною! Солома містить лише 15 відсотків води і на 85 відсотків складається із органічної речовини, вона дуже цінна для підвищення родючості грунту. У складі органічної речовини соломи є всі потрібні для рослин макро- та мікроелементи.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*