Соціавльні ініціативи Президента України

15  жовтня     під головуванням директора районного центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді  Ірини Федорко за участю  начальника відділу соціальної роботи ентру Марії Павлик та   фахівців соціальної роботи  відбулося засідання круглого столу на тему: «Кризова ситуація в сім’ї та шляхи її вирішення»  в рамках реалізації програми Президента України «Україна для людей» та з нагоди Міжнародного дня сільських жінок.

Для участі в роботі  «круглого столу»  були запрошені безробітні  жінки та жінки  з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах з сільської місцевості.

Під час засідання розглядались наступні питання:

1. Становище сільських жінок в районі. Співпраця суб’єтів соціальної роботи, щодо подолання кризової ситуація, які опинилися в складних життєвих обставинах,  особливо  сільської жінки.

2.  Допомога сільській жінці з питання надання соціальних послуг щодо

соціальних виплат та пільг на сім’ю, у вихованні та оздоровленні дітей.

3.  Медичне,  освітнє забезпечення сільської жінки. Залучення сільських жінок

до активної  громадської  роботи, реалізації своїх творчих можливостей.

4. Гендерне право сільської жінки  в питанні працевлаштування,  представлення свої інтересів в органах влади.

5.  Подолання кризової ситуації в сім’ях , які опинилися в складних життєвих обставинах.

У своєму виступі директор РЦСССДМ Ірина Федорко зупинилася про становище сільських жінок в районі, а особливо наголосила на виконання нових соціальних ініціатив Президента України. Для подолання  кризової ситуація,  яка виникає в сім’ях,  які проживають в сільській місцевості, в районі відчутна.

На даний час в районі  працює необхідна  кількість фахівців соціальної сфери, до послуг сільські ФАПИ,  амбулаторії, сільська медицина,  освітні заклади, заклади культури і мистецтва. Є необхідні умови  спілкування сільських жінок з сільською інтелігенцією.

Для надання соціальних послуг найуразливішим  верствам населення, особливо в сільській місцевості, згідно  нових соціальних  ініціатив Президента, в районі працює 31 фахівець із соціальної роботи. Це фахові люди – юристи , психологи , педагоги , які виявляють кризові ситуації в сім»ях, сприяють їх подоланню, особливо у вихованні дітей, запобігання раннім проявам кризової ситуації сімей, які можуть опинитися в складних життєвих обставинах. Всі послуги безоплатні. Кожна сільська жінка може прийти і отримати відповідну юридичну, психологічну,  соціально  економічну чи просто інформаційну послугу з будь – якого питання, яке її цікавить.

Щодо соціальних виплат  малозабезпеченим сім’ям, то 90% припадає на сім»ю,  яка проживає в сільській місцевості.  Про різні  види  виплат  соціальної допомоги  розповіла заступник  начальника управління соціального захисту районної державної адміністрації Ірина  Кожан  та   зупинилася на проблемах, які часто виникають при  наданні різних видів допомоги.

Підсумком роботи «круглого столу»  були розповіді сільських жінок , які проживають  в сільській місцевості та надання послуг  фахівцями із соціальної роботи на селі.

Надані пропозиції щодо покращення умов проживання в сільській місцевості,  привернення уваги  місцевої влади до проблем сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, осуд проблемних сімей, особливо сільської жінки. Крім того, запропоновані послуги районних структур у покращенні обслуговування та інформаційного,  освітнього забезпечення сільської жінки, захисту її прав та свобод.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*