Сьогодні увесь світ відзначає Міжнародний день музеїв

Щороку свято музейництва відзначається 18 травня. Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року, а з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

З 1992 року у кожного Міжнародного дня музеїв є своя тема і Міжнародна рада музеїв надає огляд пов’язаних з даною темою заходів, роблячи їх доступними для всіх

Тема Міжнародного дня музеїв 2020 – Музеї рівності: різноманітність та інклюзія. День музеїв – 2020 має стати майданчиком для різних поглядів і точок зору, які має строкате суспільство,  та інструментом для подолання упередженості, яку часто воно ж демонструє. За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості.

Музеї – це місця пам’яті, історії та культури. Але не варто говорити про музеї лише як про осередок минулого. Адже сьогодні музейні установи – це не лише статичні експозиції, музеї – це простір для живого, конструктивного спілкування, місце творення мистецтва і його демонстрації. Музеї – це й насамперед люди, які там працюють, люди, які своєю працею оживляють експонати та їх історії, дають їм нове дихання

У музеях Львівщини за 2019 рік відбулося 600 виставок, проведено близько 35 тис. екскурсій, музеї відвідали 2 млн. людей, а самих експонатів налічується близько 1,4 млн.

Львівщина посідає друге після м. Києва місце в Україні за кількістю музеїв. На сьогодні у Львівській області діє 21 державний музей (понад 40 філій) та 152 громадських музеї. У музеях області працює понад 1800 працівників, які займаються збереженням та популяризацією безцінних пам’яток культури, мистецтва, історії.

Тож вітаємо з професійним святом усіх працівників музейної галузі. Бажаємо Вам міцного здоров’я, енергії та оптимізму, цікавих та креативних проєктів, багато вдячних відвідувачів.

З нагоди свята запрошуємо вас відвідати музеї, де в умовах карантину ви почуватиметеся у безпеці.

Державний історико-культурний заповідник «Тустань» з 16 травня відновив роботу та з нетерпінням чекає на вас. З приводу свята музейництва вхід на територію заповідника «Тустань» – безкоштовний.

Також пройтися експозиційними залами музеїв можна відкривши посилання програми на інтерактивний тур музеями Львівщини  «Відвідай».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*