Сьогодні українці захищають не лише нашу державу, але й наші спільні європейські цінності, – Олег Синютка

Сьогодні, 23 травня, на Личакові відбулась церемонія відкриття пам’ятного знаку “Меморіал пам’яті словенських воїнів 1914-1918”.

Участь у відкритті взяла Міністр оборони Республіки Словенія Андреї Катіч та  заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко, голова Львівської обласної державної адміністрайції Олег Синютка.

“Століття – це час, коли свідчення про предків, які полягли у далекій Галичині, ще живуть у розповідях наших батьків та дідів. Століття – це  той час, коли спогад про події є досі болючим, адже йдеться про величезну втрату нашого народного потенціалу. Це вже неможливо повернути. Проте, 100 років – це вже достатньо довгий період, коли біль, який неможливо стерти, можна огорнути повагою та відповідальністю нашого покоління. Безсумнівно, в житті є дуже важливо те, скільки добра робимо для інших. Розбрат, непорозуміння, конфлікти, ворожі виступи і бажання влади над слабшими – в минулому і дотепер – спричинили багато зла як для окремих людей, так і для народів в цілому. Толерантність до інших, взаємна повага – складають ядро людяності, що є передумовою майбутнього без війн, майбутнього, в якому володарюватиме мир”, – наголосила Андрея Катіч.

Усі присутні спільно хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.

“Сьогодні ми вшановуємо жертв, воїнів, які полягли 100 років тому. Але думки наші не лише в історії 100-річної давнини, наші думки і в сьогоденні. Як і тоді, сьогодні, українці і словенці по одну лінію, по одну сторону. Але 100 років тому українські та словенські воїни воювали в армії, яка мала назву чужої країни. Сьогодні українці воюють не лише за нашу територію, але за ті цінності, що об’єднують і українців, і словенців, і усіх європейців. Сьогодні українці захищають не лише нашу державу, нашу землю, сьогодні українці захищають всю Європу і наші спільні європейські цінності, – зазначив Олег Синютка. – Сьогоднішня подія – це знак нашої єдності. Це знак того, що у нас була довга і спільна історія. Але це також символ того, що і сьогодні, і завтра ми будемо разом. Наша спільна пам’ять та історія, життєві цінності – вестимуть нас уперед”.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*