Служба автомобільних доріг Львівської області боротиметься зі знешкодженням омели білої

omelazus6 лютого з ініціативи департаменту екології та природних ресурсів ОДА  з метою запобігання поширенню омели білої та оздоровлення зелених насаджень вздовж автомобільних доріг Львівщини, відбулася робоча зустріч з керівництвом Служби автомобільних доріг у Львівській області.

В ході зустрічі були окреслені шляхи вирішення цієї, актуальної для Львівщини, екологічної проблеми. Своєю чергою, керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Микола Гнатів запевнив, що їхньою установою буде розроблено план – схему щодо виконання у 2014 р. робіт, поквартально, з видалення уражених омелою білою зелених насаджень вздовж автомобільних доріг області.

Окрім того, під час зустрічі звернено увагу на те, що найбільш ураженими залишаються зелені насадження вздовж автомобільних доріг міжнародного значення, а саме: Київ – Чоп, Львів – Луцьк та Львів – Тернопіль.

Департамент екології та природних ресурсів висловив стурбованість екологічною ситуацією, що не вирішується на Львівщині, внаслідок чого з року в рік все більше зелених насаджень уражуються фітошкідником  – омелою білою. Омела біла являє собою справжнє лихо для зелених насаджень, ураження дерев омелою знижує їх довговічність, а ландшафти втрачають декоративність. Ця рослина-напівпаразит успішно захоплює все нові і нові території, зокрема спостерігається значне ураження цим шкідником зелених насаджень уздовж автомобільних доріг.

Департамент екології та природних ресурсів спільно із Службою автомобільних доріг у Львівській області докладатимуть максимум зусиль щодо пошуку потенційних підрядників для вирішення цієї екологічної проблеми.

Нагадаємо, що з метою запобігання поширенню фітошкідників та оздоровлення зелених насаджень вздовж автомобільних доріг Львівської області у 2011 році в області, розроблена Програма  захисту природних рослинних ресурсів Львівської області від фітошкідників на 2012-2014».

Довідково:

Омела біла (лат. Viscum album) – вічнозелений кущик з родини омелових, який паразитує на гілках різних дерев – тополях, кленах, березах, липах, грушах, яблунях, дубах, соснах, смереках, ялиці, модрини та ін. Родова назва рослини походить від латинських viscum – пташиний клей, і albus – білий.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*