«СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст»: на Львівщині стартувала міжнародна конференція

Сьогодні, 28 серпня, у межах відзначення 50-ліття Світового Конгресу Українців, відкрилась міжнародна конференція «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст».

Участь в урочистому відкритті взяли: голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, Президент СКУ Євген Чолій, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Юрій Бобало ректор Національного університету “Львівська політехніка” Юрій Бобало та представники духівництва, громадськості та діаспори.

“Ми не можемо переоцінити ту роль, яку відіграє українська діаспора в збереженні, примноженні, плеканні української історії, мови та культури. За що Ми надзвичайно Вам вдячні. Доба Незалежності принесла нові виклики. Нам з щодня доводиться відстоювати право нашого народу бути собою, бути українцями, незалежними та успішними. І ми вдячні, що у цій боротьбі Ви завжди є поруч. Світовий Конгрес Українців абсолютно гідно і повноцінно докладає усіх зусиль, щоб домогти нам з тими викликами, які ми маємо зараз”, – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У вітальному слові очільник Львівської області Олег Синютка звернувся до представників світового українства та наголосив на декількох основних аспектах в контексті святкування 50-річчя Світового конгресу. Зокрема, Олег Синютка зазначив:

«Найперша річ – це є інформаційний простір, який ми на превеликий жаль програли країні-агресору. І для того, щоб допомогти українському війську, для того, щоб допомогти українцям, нам сьогодні дуже важливо і це є неможливо без вашої підтримки, допомогти побачити Україну світу такою, якою вона є насправді. З Вашою підтримкою ми зможемо перевернути інформаційну картину. З Вашою допомогою ми донесемо світу, що є стабільною та безпечною державою».

У межах конференції передбачили 4 сесії, які ставлять за мету проаналізувати посилення українських громад у формуванні громадської думки в країнах проживання, українську освіту як чинник збереження національної ідентичності за кордоном, просування іміджу нової України у світі та захист людських прав: гуманітарні виклики перед Україною.

Також під час конференції визначать та розроблять дорожню карту діяльності СКУ на наступні 50 років.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*