“Сільськогосподарська кооперація – пріоритет для громади, вигода для селян”, – Людмила Гончаренко

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації розпочинає цикл тематичних семінарів, що проводитимуть упродовж 2021 рокуз метою популяризації  стимулів і переваг сільськогосподарських кооперативів для особистих селянських господарств, фермерів та сільських громад.

Відтак, учасники  ознайомилися з проєктом державної та обласної програми підтримки розвитку сільськогосподарської кооперації на 2021 рік. Зокрема, в проекті Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2023 роки передбачено 1,2 мільйони гривень за напрямом «Фінансова підтримка сільськогосподарських кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів для забезпечення діяльності з обслуговування членів кооперативу, а також для зберігання, переробки, транспортування сільськогосподарської продукції».

«На території Львівської області значна частина сільськогосподарської продукції виробляється особистими селянськими господарствами, яким доцільно об’єднуватися в кооперативи з метою формування товарної продукції та збільшення своїх доходів, а також скористатися бюджетною програмою підтримки сільськогосподарської кооперації у наступному році», – зазначила заступник директора департаменту Анна Кущак.

Також обговорили Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію», який набрав чинності 15 листопада поточного року.

Як зауважив спікер круглого столу  Михайло Вишньовський: – «Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію» в чинній редакції зможе врегулювати існуючі протиріччя та законодавчі прогалини минулого, спростить умови господарської діяльності кооперативів, полегшить ведення бухгалтерського обліку і створить умови для чесної конкуренції між фермерами та великими агрохолдингами».

У межах заходу відбулася презентація проекту будівництва кооперативного молокопереробного підприємства , що ведеться за підтримки Проекту Міністерства закордонних справ, торгівлі і розвитку Канади (МЗСТР) «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

Довідково:

В області діє 40  сільськогосподарських кооперативів в основному молочного і плодовоягідного напряму діяльності. Упродовж 2020 року створено 2 сільськогосподарських кооперативи: – СОК “Фермерська родина”та СОК “ Органік Гарден”. В рамках реалізації Комплексної програми підтримки АПК  на 2020 рік з обласного бюджету відшкодовано вартість обладнання для зберігання та передпродажної підготовки 3 сільськогосподарським кооперативам на суму 191,1 тис грн.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*