«Шевченко Revolution»: у Львівській опері урочистою академією відзначили річницю з дня народження Кобзаря

Сьогодні, 9 березня, у Львівському національному академічному театрі опери та балату ім. Соломії Крушельницької відбулась урочиста академія присвячена 206-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Участь у заході разом із дружиною взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«У наші дні, коли твориться новітня історія України, Шевченко знову з нами. Як поет і художник, бунтар і дисидент, пророк, борець і провідник нації. Без перебільшення він є символом України. Та чи не прийшов нарешті той час, коли маємо не лише пафосно говорити про Кобзаря?! Пора змінити його усталений образ, зламати стереотипи і побачити в Тарасові людину, інтелігента, лідера, митця світового рівня. Замало читати і знати Шевченка. Пора нарешті почути Шевченка!», – зазначив очільник області.

«Шевченко Revolution» – саме під такою назвою відбулась урочиста академія. Це сучасний і важливий концерт за участі Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», рок-гурту струнного квартету, акторів та солістів.

«Шевченко Revolution» є новим авторським поглядом колективу на спадщину Тараса Шевченка. Це твори поета як у традиційному звучанні, та і в новому аранжуванні.

Відтак, зі сцени лунали «Заповіт», «Думи мої», «В казематі», «Реве та стогне Дніпр широкий», українські народні пісні «Ой, насувалась тай чорна хмара», «Готувалися орли чайку», «Гей, літа орел», «По діброві вітер виє» та інші твори.

Нагадаємо, що сьогодні також, в межах відзначення 206-річчя з дня народження Тараса Шевченка представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника Великого Кобзаря, що у центрі Львова. Також відбувся флешмоб «Шевченківські читання».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*