Сезонна небезпека: як вберегтися від кліщів

Щодо небезпеки укусів кліщів, бо найактивнішими ці паразити навесні. Вони надзвичайно небезпечні, адже є носіями збудника вірусно-кліщового енцефаліту та хвороби Лайма, котрі сильно вражають нервову систему, серце та печінку.

Найбільш поширені ці паразити у листяних і хвойних лісах, зарослях чагарників, на густо порослих високою травою галявинах і луках, на берегах річок і сонячних схилах гір. Також вони зустрічаються не лише в лісі, але і на дачних ділянках, у міських парках або скверах.

Укус цих комах ми практично не відчуваємо завдяки анестезувальній дії їхньої секреції. А їх улюблені місця там, де шкіра найтонша: шкіра голови, пахова зона, під коліном. Виявивши на своєму тілі кліща, необхідно одразу звернутися до лікаря.

Найпростішим і надійним засобом профілактики захворювань, які переносять кліщі – це запобігання потраплянню на людину цих паразитів. Під час відвідування лісів, галявин рекомендовано вбиратись у світлий однотонний одяг, з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, а також не забувати про головний убір. Також радять ретельніше оглядатись через кожні 2 години і ще раз удома. Особливо ретельно потрібно обстежувати волосяні ділянки тіла; звільняти від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів, нічного сну на природі; вдома одразу змінювати одяг, ретельно його оглядати. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів. Якщо разом з вами на природі перебували ваші хатні тварини, то їх теж слід оглянути на наявність кліщів перед тим, як впустити до помешкання.

Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, треба якнайшвидше звернутися до травмпункту. Самому бажано нічого не робити. Схему лікування після укусу має призначити також лікар. Зазначимо, якщо упродовж 3-5 днів після укусу у людини підвищиться температура, вона відчує слабкість як при застуді або грипі, необхідно звернутись за допомогою. Інфекційні захворювання, які передаються кліщами, починаються саме з таких симптомів.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*