Середня пенсія чорнобильців на Львівщині становить 3134,72 грн

Влада на рівні держави та Львівщини робить усе можливе, щоб покращити життя осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зокрема, Уряд 23 листопада 2011 року прийняв рішення про збільшення розмірів пенсій та інших виплат чорнобильцям протягом 2012 року. Зростання виплат проводилось у кілька етапів з 1 січня та 1 липня. На 1 липня інваліди ліквідатори Чорнобильської катастрофи в нашій області в середньому отримують пенсію 3134,72 грн, до 1 січня 2012 року середня пенсія для цієї категорії становила 1619 грн. Тобто, середній розмір збільшення пенсії становить 1516 грн. Про це повідомив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Олег Рудницький.

Для інвалідів, які не брали участі в ліквідації аварії на ЧАЕС, але їхні захворювання пов’язані з аварією, виплати також збільшились. Середній розмір пенсії для цих категорій становить з 1 липня 2012 року – 1245,30 грн, до 1 січня 2012 року це було 886 грн. Середній розмір підвищення пенсії – 359,00 грн.

Крім того, Олег Рудницький повідомив, що Пенсійний фонд, управління соцзахисту облдержадміністрації області неодноразово надавали членам громадських організації, які представляють інтереси чорнобильців, роз’яснення щодо порядку виконання судових рішень та проведення перерахунків пенсій з 01.01.2012 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Проведено дев’ять нарад, круглих столів, де чорнобильців, поінформовано про зміни у виплаті пенсій особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС з 1 липня цього року. Також в області підписано Меморандум про взаємодію і співробітництво між Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською організацією «Союз Чорнобиль України». Створено Координаційну раду, проведено два засідання, де було розглянуто питання щодо пенсійного забезпечення осіб постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

На обліку в органах Пенсійного фонду області перебуває 4491 особа, які отримують державну та додаткову пенсію згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з них 3677 ліквідаторів аварії (інвалідів 758) та 814 потерпілих (інвалідів 198).

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*