Серед прiоритетiв – забезпечення молодi першим робочим мiсцем

На виконання нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича в Україні проходив тиждень – «Реалізації в регіонах України завдань Президента України щодо забезпечення молоді першим робочим місцем».

В зв’язку з цим 26.06.2013 року В Турківському РЦЗ було проведено круглий стіл на тему: «Проблеми працевлаштування молоді: реалії та перспективи» з  участю керівників райдержадміністрації, районної ради, керівників відділів та управлінь райдержадміністрації, підрозділів центральних органів виконавчої влади, представників навчальних закладів, роботодавців та молодіжних громадських організацій.

У вступному слові заступник голови райдержадміністрації Іван Січак , звернув увагу на те, що молодіжний ринок праці є одним із найбільш проблемних, спостерігається високий рівень безробіття серед молоді. Тому кожна молода людина має бути забезпечена гідною роботою з відповідною заробітною платою, а для роботодавців які створюють робочі місця для молоді мають бути створені належні стимули.

У своєму виступі директор Турківського РЦЗ Богдан Голич ознайомив присутніх із станом молодіжного ринку праці району. Станом на 25.06.2013 року на обліку у центрі зайнятості перебувають 371 особа віком до 35 років. Це складає 48 відсотків від усієї кількості зареєстрованих безробітних. Із цих 371 осіб: 51 мають повну вищу освіту, 74 – базову вищу освіту і 217- професійно технічну освіту.

З початку року при сприянні центру зайнятості із числа молоді працевлаштовано 158 осіб. 107 осіб залучено до оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру та 67 осіб охоплено професійним навчанням. Забезпечити роботою всіх молодих людей наразі немає можливості через відсутність належної кількості вільних робочих місць та вакантних посад, а також в більшості випадків через відсутність у випускників навчальних закладів практичного досвіду на що особливу увагу звертають роботодавці.

Богдан Голич у своєму виступі акцентував: Закон України «Про зайнятість населення», який діє з 1січня 2013 року, дає нові вагомі інструменти для змін на ринку праці. Він зупинився на законодавчих інноваціях, що стосуються молоді та основних соціальних партнерів і клієнтів служби зайнятості – роботодавців. Зокрема, розповів, що для випускників вузів,професійно-технічних навчальних закладів, яких вперше приймають на роботу, роботодавцю протягом року передбачено щомісячну компенсацію в розмірі фактичних витрат на сплату єдиного соціального внеску. Така компенсація надаватиметься за умови збереження працедавцем молодої особи на роботі упродовж двох років. Новим Законом передбачено, що студенти останніх курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів мають право у вільний від навчання час проходити стажування у роботодавців за професією, за якою здобувається освіта, строком до шести місяців. Запис про проходження стажування вноситься до трудової книжки і свідчить про певний досвід роботи за фахом. Стажування відбувається за індивідуальною програмою під керівництвом досвідченого наставника. На період стажування на стажерів поширюються всі права і соціальні пільги, встановлені для працівників, які займають відповідні посади. Закон передбачає державну підтримку молодих працівників, які вирішили поїхати працювати в сільську місцевість. З метою залучення до роботи за відповідною професією(спеціальністю) в селах і селищах молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менше, як три роки з підприємствами, установами та організаціями,розташованими в таких населених пунктах, надається житло на період його роботи та одноразова адресна допомога в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України. Якщо ж молодий працівник попрацює в такому населеному пункті не менше, ніж десять років, житло передається йому у власність.

 

 

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*