Сектор з питань цивільного захисту попереджає: Будьте обережними! На дорогах ожеледиця

Згідно з інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології 22 січня на дорогах Львівщини ожеледиця.

Зважаючи на це, перед виходом з будинку варто дотримуватись таких порад:

– використовуйте відповідне зимове взуття або прикріпіть на підбори вашого взуття перед виходом шматочки поролону, або лейкопластиру (наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і підбор (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на один-два дні вистачає));

– натріть наждачним папером підошву перед виходом, а краще – прикріпіть його на підошву (але від води піщинки наждачного паперу обсипаються);

– пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих каблуків.

Людям похилого віку та вагітним жінкам краще утриматися від виходу на вулицю. Також особливо небезпечними під час ожеледиці є прогулянки у нетверезому стані.

Для зменшення ризику травм ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки повинні бути вільними, а при порушенні рівноваги – швидко присядьте, що дозволить утриматися на ногах. У момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – від цього удар пом’якшиться.

Не тримайте руки у кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів. Обходьте металеві кришки люків, як правило вони вкриті льодом.

Не ходіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо: можна впасти на проїжджу частину дороги.

Не перебігайте проїжджу частину дороги при ожеледиці, оскільки за таких умов значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва або загибелі.

Щоб уникнути небезпеки, тримайтеся далі від будинків – ближче до середини тротуару, особливо в містах, де дуже велику небезпеку становлять бурульки.

Пам’ятайте, якщо ви упали і через деякий час відчули біль у голові чи суглобах, нудоту, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт для уникнення можливих ускладнень.

Шановні громадяни, Ваше життя та здоров’я перш за все залежить від вибору правильної поведінки. Не нехтуйте правилами безпеки. Будьте обережними!

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*