Щороку з середини лютого до кінця травня триває масова торгівля рідкісними видами ранньоквітучих ендемічних та реліктових рослин (первоцвітів).

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTgtXxX7pKbg5NM4tHzzXEW4nglsCqaOdS_qnbfoZqhL9DUTrIdЩороку з середини лютого до кінця травня триває масова торгівля рідкісними видами ранньоквітучих ендемічних та реліктових рослин (первоцвітів). У тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник звичайний, анемона звичайна, конвалія звичайна та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.
За даними Мінекології, за кожен сезон через нелегального збору в Україні знищується близько 20 млн підсніжників, пролісків та інших сортів первоцвітів.
Управління екології та природних ресурсів вкотре наголошує, що згідно з чинним законодавством за порушення порядку придбання і збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, вимог щодо охорони таких видів рослин, знищення або незаконне вилучення їх з природного середовища, винні особи будуть притягнені до адміністративної відповідальності.
Продаж перших весняних квітів карається законом у вигляді штрафів та стягнення збитків за статтями 88, 88-1, 159 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зокрема, за незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачено штраф від 510 до 1700 гривень з конфіскацією рослин.
Окрім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення:
підсніжники – від 49 до 62 гривні,
черемша (цибуля ведмежа) – 62 гривні,
шафрани (крокуси), сон-трава – від 37 до 62 гривні у залежності від виду.
Часто продавці маніпулюють тим, що квіти ніби-то вирощені в домашніх умовах або ж не належать до червонокнижних. Пам’ятайте, усі види підсніжників занесені до Червоної книги, і немає різниці, де вони вирощені – збут рослин заборонено!

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*