Щодо змін в пенсійному забезпеченні родин загинувших (померлих) військовослужбовців, які набрали чинності з 1 січня 2015 року

4У зв’язку із прийнятими Законами України № 1274-VІІ від 20.05.2014 «Про внесення змін до статті 36 Закону України  «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та №1542-VІІ від 20.06.2014 «Про внесення зміни до статті 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які набрали чинності з 1 січня 2015 року, суттєво збільшились розміри пенсій в разі втрати годувальника.

Членам сімей військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу, що мають право на пенсію за цим Законом, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та участю у бойових діях у мирний час основний розмір пенсії обчислюється у розмірі 70 % грошового забезпечення (заробітку) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 процентів його грошового забезпечення (заробітної плати), що розподілятиметься між ними рівними частками, але не менше ніж 40 процентів на кожного непрацездатного члена сім’ї.

У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків.

Також зміни відбулися й в обчисленні мінімальних розмірів пенсій в разі втрати годувальника, призначених згідно з вищевказаним Законом. Так, чинним законодавством передбачено, що розміри таких пенсій не можуть бути нижче двох визначених законодавством розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто не менше 1898,00 грн. (949,00 х 2).

Органами Пенсійного фонду України проведено перерахунки за новими нормами усіх раніше призначених пенсій, виплату їх у нових розмірах буде проведено вже у січні.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*