«Щодо закриття шкіл мов нацменшин, щодо неможливості навчатися мовами нацменшин – це неправда» – Лілія Гриневич під час зустрічі із з представниками польських шкіл

Сьогодні, 26 жовтня, Міністр науки та освіти України Лілія Гриневич у Франковому університеті зустрілась із представниками польських шкіл Львівщини та сусідніх областей. Під час зустрічі Міністр спростовувала міфи  щодо так званої «мовної» статті у Законі «Про освіту» та зазначила, що в Україні та за кордоном її не правильно трактують.

Так, за словами Лілії Гриневич – жодної школи із мовою нацменшин закривати не будуть.

«Щодо закриття шкіл мов нацменшин, щодо неможливості навчатися мовами нацменшин – це неправда. Україна дотримується своїх міжнародних зобов’язань і діти в школах з мовами національних меншин зможуть навчатись мовою національної меншини. Але при цьому ми розширюватимемо вживання української мови, тому що для повноцінної професійної самореалізації, здобуття вищої освіти в Україні та посідання державних посад кожен громадянин повинен мати можливість навчитися вільно володіти державною мовою. Деталізація цієї статті закону, яка зараз стосується всієї системи освіти, буде в законі про загальну середню освіту, над яким ми зараз працюємо» – наголосила Лілія Гриневич.

Під час зустрічі Міністр відповідала на питання, які виникають у представників польської меншини щодо особливості імплементації «Закону про освіту» в частині питання про мову навчання.

Відтак, Лілія Гриневич роз’яснила, як саме Міністерство освіти планує розширити вживання української мови у школах нацменшин. Так, згідно з «Законом про освіту», діти під час навчання у початковій школі вивчатимуть усі предмети, серед них буде і українська мова,  рідною мовою. Втім, уже з 5 класу у навчальних закладах запроваджуватимуть двомовне навчання. Тоді один предмет учні або вивчатимуть і рідною, і державною мовою, або ж частину предметів вивчатимуть рідною, а іншу – українською мовою. А ще у школах зможуть обирати кількість годин навчання українською мовою, додала міністр освіти.

«Всі міжнародні зобов’язання, що стосуються забезпечення прав національних меншин в сфері освіти, говорять про те, що представники нацменшин мають право навчатись та вивчати рідну мову, але це не має перешкоджати володінню державною мовою» – акцентувала Міністр й додала, що у деяких школах із мовю нацменшин, можна спостерігати ситуацію, коли учні державною мовою володіють на дуже низькому рівні.

Що ж до ситуацією із школами, де учні вчаться польською мовою, то за словами Лілії Гриневич, у них уже частину предметів викладають українською мовою.

«Тобто тут вже застосований підхід, описаний у новому Законі», – зазначила Лілія Гриневич.

У межах зустрічі Міністр освіти зазначила – загалом сьогодні в Україні навчається понад 400 тисяч дітей в 1345 школах де є навчання мовами меншин.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*