Щодо проведення табору «Всеукраїнська спортивно-патріотична теренова гра «Звитяга-2018»

images

 Міністерство молоді та спорту України як головний орган у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері національно-патріотичного виховання. Бере активну участь у підготовці та проведенні заходів. Що сприяють збільшенню чисельності молоді. Готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Відповідно до Указів Президента України від 12 червня 2015 року №334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 3 жовтня 2015 року №580 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року №743-р «Про затвердження Плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки» та наказу Мінмолодьспорту від 21.02.2018 №803 «Про затвердження календарного плану на 2018 рік надання державної підтримки дитячим, молодіжним громадським організаціям на виконання загальнодержавних програм і заходів стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї» з 05 по 08 травня 2018 року у Волинській області за підтримки Міністерства молоді та спорту буде проведена «Всеукраїнська спортивно-патріотична теренова гра «Звитяга-2018» (далі – Гра).

У Грі візьме участь понад 300 молодих осіб з усієї України віком від 16 до 26 років. Метою заходу є виховання у молоді національно-патріотичного світогляду та популяризація здорового способу життя. Учасники будуть змагатися на визначеному терені за два прапори, відтворюючи устрій сотень Української повстанської армії. Детальну інформацію щодо правил Гри можна знайти за посиланням http://zvytjaga.org.ua/polozhennya-hry/ . Участь у заході є безкоштовною та фінансується Міністерством молоді та спорту України.

 

ПОЛОЖЕННЯ про всеукраїнську спортивно-патріотичну теренову гру «Звитяга-2018»

 Мета та завдання.

 1. Мета змагань:

– виховання у дітей, юнацтва та молоді національної свідомості, історичної пам’яті, громадянської позиції, патріотизму, готовності захищати Батьківщину шляхом опанування духовної спадщини визвольної боротьби ОУН та УПА;

–  виховання фізично, інтелектуально та духовно розвиненого юнацтва та молоді України;

– залучення дітей, юнацтва та молоді до краєзнавчої діяльності, вивчення, охорони та відновлення пам’яток української історії та культури;

–  пропаганда здорового способу життя серед дітей та молоді;

–  залучення дітей та молоді до вивчення питань особистої та колективної безпеки;

–  популяризація дитячо-юнацького, молодіжного патріотичного руху.

1.2. Завдання змагань полягає в визначенні кращої з двох команди в ході проведення теренової гри. Визначення кращої команди проводиться за спеціальною методикою за умови виконання учасниками правил змагань.

 Час і місце проведення.

Змагання проводяться з 5 по 8 травня 2018 року в лісах Ківерцівського району Волинської області (дод. 1).

3.Опис терену гри.

Терен являє собою лісовий масив площею 15 – 17 кв. км. Ліс представлений переважно сосновими, березовими, дубовими, осиковими, вільховими насадженнями різного віку. Рельєф рівнинний На терені є заболочені місця. Район змагань має розгалужену сітку доріг, що тягнуться переважно з півдня на північ та із заходу на схід. Ґрунти пісчані та підзолисті..

 1. Керівництво змаганнями та порядок їх проведення

4.1. Підготовка  та керівництво змагань здійснюється громадською організацією «Всеукраїнський молодіжний рух «Національний Альянс» та створеним оргкомітетом (дод. 2).

4.2. Безпосереднє проведення змагань здійснює Рада Вищих Спостерігачів (РВС), склад якої визначається завчасно оргкомітетом. Спостерігачі розташовуються по всьому терену гри, фіксуючи набрані командами очки, порушення і спостерігаючи за дотриманням учасниками техніки безпеки.

 1. Вимоги до складу команд та учасників теренової гри

5.1. До змагань допускаються учасники, які включені у заявку (додаток) і досягли 16-ти річного віку, але мають не більше 28 років, що мають певні необхідні навички (вміння користуватись засобами індивідуального захисту, надавати першу медичну допомогу потерпілим, орієнтуватись на місцевості, тощо) та задовільний стан здоров’я. Учасники яким більше 28 років або менше 16 років допускаються до участі за спеціальним допуском РВС.

5.2. Учасники змагань повинні мати документи, які підтверджують їх особу.

5.3. Склад команди до 200 осіб.

5.4. Учасники команди можуть бути зняті (оштрафовані) зі змагань за некоректну поведінку, навмисне порушення техніки безпеки, непідготовленість учасників та порушення правил змагань.

5.5. Структура команд має відповідати таким критеріям:

ройові неменше 9 осіб;

чотові не менше 3 осіб;

інтендант 1 особа;

командир сотні – 1 особа;

начальник штабу 1 особа

заступник командира сотні (бунчужний)1 особа;

 Завдання команд та визначення результатів гри:

Завдання команд  заволодіти та втримати, до кінця гри, прапор команди супротивника, який знаходиться в спеціальному наметі, в таборі супротивника. Виконання цієї вимоги – визнається як чиста перемога однієї з команд.

Під час теренової гри сотні можуть  “знищувати” гравців суперника шляхом зриву нарукавної пов’язки. Кожен “вояк” носить на руці пов’язку відповідного кольору сотні, яка є ознакою його “життя”. Втрата пов’язки “вояком” означає його “загибель”, тобто супротивник має зірвати пов’язку з руки.

Зірвані пов’язки передаються у РВС і по їх кількості визначається результат гри. При встановленні результатів змагань РВС використовує  шкалу оцінки.

Перемагає сотня, яка набрала більше балів або здобула абсолютну перемогу.

Бали нараховуються за кількістю пов’язок, що їх передадуть у РВС представники “ворогуючих” сотень.

 Таблиця  нарахування балів:

стрілець – 1 бал;

ройовий –   5 балів;

чотовий –  10 балів;

інтендант – 15 балів;

начальник штабу – 25 балів;

заступник командира сотні (бунчужний) – 25 балів;

командир сотні – 50 балів.

 1. Правила гри

 7.1 Права і обов’язки спостерігачів:

 • інформувати Раду Вищих Спостерігачів (РВС) про всі порушення правил гри допущені учасниками;
 • робити зауваження, обов’язкові до реагування, учасникам гри;
 • рішення спостерігачів можуть бути скасовані РВС;
 • інформувати членів РВС про всі зауваження від членів команд, проводів команд;
 • спостерігачі члени РВС можуть покарати команди штрафними балами за порушення правил теренової гри, розмір покарання визначається спостерігачами та РВС;
 • спостерігачі та РВС можуть не коментувати і не пояснювати учасникам гри свої дії;
 • спостерігачі можуть, на вимогу командира сотні, його заступників, начальника штабу оживляти “вбитих” вояків, але відповідно до визначеної кількості разів.

 7.2 Права і обов’язки учасників гри:

 • учасники гри можуть звертатися до спостерігачів та РВС;
 • виконувати всі вимоги спостерігачів та членів РВС;
 • провід команд може звернутися до РВС про оскарження дій спостерігачів РВС, членів інших команд у письмовій формі. Всі скарги від команд оперативно розглядаються РВС і по ним приймається рішення. Скарги приймаються РВС не пізніше 2 годин по закінченню терміну теренової гри;
 • учасникам теренової гри забороняється знаходитись за межами терену гри, за виключенням випадків, які узгоджуються з членами РВС;
 • учасникам гри забороняється знімати пов’язки учасників (за виключенням перевдягання), передавати їх іншим учасникам;
 • пов’язки мають постійно знаходитись на верхньому одязі учасників між плечем та ліктем;
 • учасникам гри не дозволяється перебувати на території табору РВС без дозволу спостерігача чи члена РВС;
 • під час гри дозволяються лише прийоми боротьби, забороняється наносити удари суперникам;
 • особа у якої зірвано пов’язку негайно припиняє боротьбу і вважається “вбитою”, вона має залишатися на місці “своєї загибелі” не менше 30 хвилин, потім вона має негайно прибути до найближчого спостерігача чи  табору РВС
 • на “вбитого” учасника гри розповсюджуються ті самі обов’язки що і на “живого”;
 • учасникам гри не дозволяється виходити за межі терену гри без дозволу спостерігача;
 • учасники зобов’язані чесно і відверто відповідати на питання спостерігачів, дезінформація карається важким командним штрафом;
 • організація ознайомлення з цими правилами, учасників гри, покладається на проводи команд учасниць.

7.3 Вимоги до організації таборів сотень:

Командири  після ознайомлення з тереном  розводять свої сотні в протилежні, вказані їм напрямки  і зобов’язані організувати власний табір. В центрі табору має стояти намет над яким на висоті від 3 до 4 метрів висить прапор сотні. Намет має бути візуально спостерігатись в радіусі 15 метрів. Контролює його розташування спеціальний спостерігач приданий кожній сотні.

Місце розташування табору може бути змінене з дозволу спостерігача, але лише 1 раз за гру і в термін не більше години.

 1. Порядок та термін подачі заявок.

Заявки до участі в теренівці подаються не пізніше 26 квітня 2018  року до 14.00 в гугл-формі http://zvytjaga.org.ua/zholoshennja-on-line/ надіслати на електронну адресу zvytjaga@gmail.com, або на офіс організації за формою поданою у додатку, за адресою – м. Луцьк, пр. Молоді 13 Б (дод. 3, 4, 5).

Застереження:  Рада Вищих Спостерігачів залишає за собою право вносити зміни та доповнення в програму проведення змагань !

 Заходи безпеки при проведенні теренової гри “Звитяга”.

9.1. Відповідальні сотень зобов’язані приймати необхідні заходи безпеки під час організації та проведення теренової гри, піших переходах, переїздах на автотранспорті та вимагати сурового їх виконання. Напередодні участі сотні в тереновій грі з її членами проводиться відповідний інструктаж та ознайомлення з правилами теренової гри.

9.2 При проведені занять з учасниками збору або польового табору слід суворо дотримуватись заходів безпеки.

 1. Технічне забезпечення.

10.1. Витрати на забезпечення участі молоді з районів Волинської області у тереновій грі на дольових засадах несе громадською організацією «Всеукраїнський молодіжний рух «Національний Альянс».

   

Орієнтовний план

проведення всеукраїнської спортивно – патріотичної гри “Звитяга”

 І день –  5 травня

8.00 – збір учасників за головним корпусом Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, м. Луцьк, вул. Степана Бандери, 13 Б.

8.00 – 8.30 – здача заявок, інструктаж з техніки безпеки, нарада оргкомітету.

До 10.00 – Прибуття команд в район змагань.

10.00 – 11.00 – урочисте відкриття теренової гри.

11.00 – 14.00 – розтаборування команд.

14.00 – 15.00 – обід.

15:00 – 19:00 – гутірки, навчання впоряду та правил гри.

19.00 – 20.00 – вечеря.

20.00 – 21.00 – нарада проводів сотень в РВС.

21.00 – 22.30 – ватра знайомств.

23.00 – відбій.

 

II день – 6 травня

Теренова гра.

III день – 7 травня

Теренова гра.

ІV день –  8 травня

Теренова гра – до 14.00

14.00 – 15.00 – підбиття та оголошення результатів гри.

15.00 – 16.00 – офіційне закриття теренової гри.

16.00 – 17.00 – від’їзд учасників до м. Луцька.

 

 Контакти організаційного комітету по проведенню Всеукраїнської спортивно – патріотичної теренової гри «Звитяга – 2018»

Громадська організація «Всеукраїнський молодіжний рух «Національний Альянс», м. Луцьк, пр-т. Молоді, 13 Б., www.nation.org.ua

Бальбуза Богдан – голова Громадської організації «Всеукраїнський молодіжний рух «Національний Альянс»

Контакти: тел.. 096-148-57-02

e-mail: bogdan.balbouza@gmail.com

Сливінська Юлія – відповідальна за зголошення учасників ”Звитяги”, заступник голови «Національного Альянсу».

Контакти: тел. 093-62-758-25

e-mail: yuliia.slyvinska@gmail.com

  

Зголошення  учасника

Я (ім’я та прізвище)______________________________________________________  бажаю взяти участь у молодіжному таборуванні-тереновій грі „Звитяга-2018”, ознайомлений і зобов’язуюсь виконувати всі вимоги табору, старанно підготуватись і якнайкраще проявити себе.

Дата зголошення _____________ Особистий підпис зголошеного ____________

Дозвіл батьків

Я, батько/мати/опікун ________________________________, зголошеного/ої ___________________________________ ознайомлений/на з умовами перебування (в тому числі харчування) на таборі, правилами гри та вимогами до учасників, підтверджую, що у мого сина/моєї доньки відсутні медичні протипоказання для активного заняття спортом та туризмом і дозволяю моєму синові/моїй дочці бути учасником/цею Всеукраїнської військово-патріотичної теренової гри «Звитяга-2018», що буде відбуватись 5-8 травня 2018 року в Ківерцівському районі Волинської області.

Прізвище, ім’я та по-батькові___________________________________________

 

Дом. телефон __________ Роб. тел. __________ Дата __________ Підпис ______

 

Анкета зголошуваного/ї

 

Дата народження _______ Код міста, тел. __________ Електронна адреса ________

 

Поштова адреса, індекс___________________________________________________

 

Місце навчання(роботи), клас/курс _________________________________________

 

Членство в молодіжних організаціях (Назва, час перебування, посада) ___________ _______________________________________________________________________

 

Участь у ви шкільних таборах _____________________________________________

 

Інші захоплення, хобі ____________________________________________________

 

Заняття спортом (вид, час заняття, досягнення) ______________________________

                                         

Колективна заявка

на участь у  всеукраїнській  спортивно – патріотичній грі “Звитяга-2018”

 

Навчальний заклад / район/ організація

 

№ з/п

 

Прізвище, ім’я, по-батькові учасника Псевдо (якщо є) Дата народження Домашня адреса Телефон Електронна пошта
1 2 3 3 4 5 6

 

Всього залучено до змагань ___________учасників.

 

Керівник делегації________________________(підпис / прізвище, ім’я, по-батькові)

 

Вимоги до учасників

 

Учасники теренової гри мають мати особистий та харчовий виряд (додається).

Під час проведення гри учасники зобов’язані:

 • спілкуватись української мовою;
 • не палити, не вживати алкоголю та наркотиків;
 • виконувати накази Проводу табору.

 Протипоказання для участі у тереновій грі!!! 

 • Всі захворювання в гострому періоді;
 • Всі форми туберкульозу;
 • Ревматизм в активній стадії;
 • Набуті, вроджені й оперовані вади серця і судин;
 • Ендокринні захворювання (крім тих, що погоджені лікуючим лікарем);
 • Захворювання крові і кровотворних органів;
 • Залишкові прояви травм черепа, органічних захворювань, паралічі;
 • Епілепсія й епілептофорні покази;
 • Всі психічні захворювання;
 • Синдром енурезу;
 • Хронічна пневмонія, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба;
 • Виразка шлунку і 12-ти палої кишки, хронічний гастрит, коліт;
 • Високий ступінь короткозорості;
 • Всі інфекційні і паразитарні захворювання очей і шкіри.

 

Індивідуальний виряд учасника

всеукраїнської спортивно-патріотичної теренової гри “Звитяга-2018”

 1. Спальний мішок або два коци (ковдри)
 2. Наплічник (рюкзак)
 3. Килимок (карімат)
 4. “Бойовий одяг” (найкраще – камуфляж)
 5. Теплий одяг (светр і т.д.)
 6. Головний убір
 7. Шкарпетки (прості та вовняні)
 8. Черевики (найкраще – берци) + змінне взуття (кросівки і т.д.)
 9. Штормівка або куртка
 10. Дощовик
 11. Речі особистої гігієни
 12. Особиста аптечка
 13. Рем. набір, сірники, сухий спирт
 14. Миска, ложка, горнятко
 15. Ніж
 16. Канцтовари (ручка і зошит)
 17. Компас
 18. Ліхтарик
 19. Поліетилен (3 м)
 20. Шнур

 

Харчовий виряд (на одного таборовика)

 1. Вівсянка, гречка або макарони (на вибір) – 0,5 кг
 2. Мівіна – 2 пачки
 3. Овочі (що вже буде в той час – капуста, огірки)
 4. Морква, буряк (1-2 штуки)
 5. Цибуля – 3 шт
 6. Часник
 7. Варення (по можливості)
 8. Згущик – 1 банка
 9. Хліб – 2 бух.
 10. Приправи – сіль, перець
 11. Цукор – 0,3 кг
 12. Тушонка
 13. Рибна консерва – 1 штука
 14. По можливості – масло, смалець та інші жири.

 

 Ройовий виряд (10 чоловік)

 1. Намети – 2 шт. (4 – місні)
 2. Сокири – 2 шт.
 3. Казан – 1 шт. (5 літрів)
 4. Ємкість на воду – 10 літрів
 5. Олія – 1 л.
 6. Приправи, солодощі

 

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*