Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суми дооцінок основних засобів

Під час проведення семінару з платниками фахівці Турківського відділення Самбірської ОДПІ розглянули деякі питання податку на прибуток.

Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, формуються відповідно до вимог ст. 138 Кодексу.

Відповідно до п.п. 138.1, 138.2 ст. 138 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму уцінки та втрат від зменшення корисності основних засобів або нематеріальних активів, включених до витрат звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та зменшується на суму дооцінки та вигід від відновлення корисності основних засобів або нематеріальних активів в межах попередньо віднесених до витрат уцінки та втрат від зменшення корисності основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

При ситуації, коли витрати з уцінки основних засобів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку понесені до 01.01.2016 і в період перебування на спрощеній системі оподаткування, то фінансовий результат до оподаткування зменшується на суми дооцінок основних засобів, проведених після 01.01.2016, у межах попередньо віднесених до витрат уцінок основних засобів, проведених до 01.01.2016. (Лист ДФС від 20.10.2016 р. № 22710/6/99-99-15-02-02-15).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*