Що потрібно знати для призначення пенсії

1). Заява про призначення пенсії та необхідні для цього документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду України або уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

2). Особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у звя’зку з втратою годувальника) за різними законами, а також на щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії, призначається одна пенсія або щомісячне довічне грошове утримання за її вибором.

3). Переведення з одного виду пенсії на інший проводиться з дня подання заяви з усіма необхідними документами.

4). Заява про призначення пенсії за віком може бути подана застрахованою особою не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

5). Пенсія за вислугу років призначається при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім тих випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку, а саме:

  • пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку;
  • пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності.;
  • пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначенням такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

У всіх трьох випадках, у разі звернення пізніше – пенсія призначається з дня звернення.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*