Розвиток плодово-ягідної галузі Львівщини обговорили під час семінару

Сьогодні, 27 жовтня, виробники ягідної продукції взяли участь у семінарі «Система знань та інформації про сільське господарство (AKIS) та розвиток м’яких фруктів у Львівській області».

Захід організували спільно з Міжнародним європейським проєктом «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» та Львівською обласною державною адміністрацією.

«Для Львівщини плодо-ягідна галузь є надзвичайно перспективною, враховуючи сприятливі грунтово-кліматичні умови та розвиток внутнішнього ринку споживання. Підвищується рівень споживання фруктів і ягід на одну особу (близько 58 кг в рік), однак медично-обґрунтованих норм ще не досягнуто. На сьогодні важливо розвивати інфраструктуру галузі, що забезпечить зменшення втрат і створити додану вартість продукту» – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Керівник проєкту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» Джон Мілнз представив учасникам систему AKIS, як локальну систему знань та інновацій, щоб малі виробники працювали разом, обмінювались інформацією між собою.

«Дана система базується на освіті, дорадництві та досліджені в центрі якої має бути дрібний фермер. AKIS посилює локальні системи знань і це має бути модель Львівської області, яка дозволить визначити, що потребують малі виробники у своєму розвитку, що може удосконалити їхню роботу та які поради надати їм» – зазначив Джон Мілз. Крім цього, учасники вебінару ознайомились з аналізом розвитку м’яких фруктів у країнах ЄС та Україні, який представив консультант проекту ЄС SAFPI Горан Живков.

Він зазначив, що кожен виробник має визначити для себе з яким ринком він працюватиме, чи це буде ринок заморожених ягід, чи ринок свіжої ягоди і в подальшому спрямовувати свої знання і ресурс для виходу на цей ринок. На завершення зустрічі обговорили низку проблемних питань, з якими стикаються виробники м’яких ягід та напрацювали шляхи їх вирішення.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*