Розпочалася 4-та хвиля мобілізації

images (4)З 20 січня на Турківщині, як і по цілій Україні розпочалася чергова, вже 4-та хвиля мобілізації. Під четверту хвилю згідно законодавства за віком можуть потрапити військовозобов’язані чоловіки віком до 60 років, та жінки віком до 50 років. Визначальним фактором щодо прийняття рішення про мобілізацію є стан здоров’я. Однак мобілізації не підлягатимуть громадяни, на утриманні яких є троє і більше дітей. Також мобілізації не підлягають аспіранти, студенти денної форми навчання, а також особи, які мають “бронь” на підприємстві. Призовник віком до 25 років може потрапити на військову службу у єдиному випадку — це укладення контракту. Після цього особовий склад буде направлений в підрозділи для бойового злагодження тривалістю до 15 діб. А офіцерський склад відправлять на навчання в військові заклади та навчальні центри. Проводити підготовку будуть кваліфіковані інструктори, які мають досвід бойових дій.

Мобілізованим, які не пройшли етапу підготовки, бойові завдання надаватись не будуть. Без екіпіровки, форми та бронежилета в військові частини людей відправляти не будуть. Військові, які виконують завдання в зоні АТО наразі отримають вдвічі більше коштів — 100% надбавку до відповідного утримання військовослужбовців ЗСУ.

Мусимо зауважити, що “ухильники” будуть змушені відповісти за свої дії. Зокрема, за ухилення від військового обов’язку передбачається як адміністративна відповідальність, так і кримінальна відповідальність строком позбавлення волі від 2 до 5 років.

 

Поряд з цим, відповідно до Указу Президента України від 17.02.2015 р. №88/2015 “Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військових у 2015 році” з 2015 року відновлений призов на строкову військову службу.

Відповідно до цього Указу на строкову військову службу призвуть придатних за станом здоров’я до військової служби у мирний час громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову службу. Також термін строкової служби збільшується для осіб з вищою освітою (магістр) з 9 до 12 місяців, без вищої освіти – з 12 до 18.

Попередній відбір військовозобов’язаних для проходження строкової служби розпочнеться у березні, однак це ще не буде власне призовом, який відбуватиметься у квітні-травні.

За жодних умов військовослужбовців, яких призиватимуть на строкову військову службу, залучати до антитерористичної операції не будуть.

Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: м.Турка, вул.Січових Стрільців, 9 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до районного військового комісаріату не пізніше 10 квітня 2015 року та мати при собі документи, які посвідчують особу.

Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають на території Турківського району, зобов’язані негайно повернутися до місця постійного проживання та з’явитися у районний військовий комісаріат для проходження призовної комісії.

Служба в армії відкриває перед юнаками певні перспективи по майбутньому працевлаштуванні, зокрема в державних силових структурах.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*