Росія має в повному обсязі виконати Мінські домовленості – Президент України і Віце-президент США

Росія має в повному обсязі виконати Мінські домовленості – Президент України і Віце-президент США

Президент України Петро Порошенко та Віце-президент США Джозеф Байден за підсумками переговорів у Києві наголосили на необхідності повного виконання Мінських домовленостей.
У заяві для ЗМІ після зустрічі Президент України повідомив, що левову частку переговорів було приділено імплементації Мінських домовленостей, координації кроків щодо безпекового, гуманітарного, соціально-економічного і політичного врегулювання на Донбасі. «На жаль, ми не можемо казати, що ми маємо де-ескалацію ситуації на Донбасі», – відзначив Петро Порошенко.
Президент висловив вдячність за тверду і послідовну підтримку позиції України, тверду позицію, що Росія має обов’язково імплементувати Мінські угоди, і це єдиний і безальтернативний шлях до миру в Україні, до повернення українського суверенітету над окупованими територіями.
Президент відзначив, що це вже четвертий візит Віце-президента за останні два роки. Рік тому, під час останнього перебування в Україні, на Донбасі була справжня війна. Сьогодні кількість обстрілів суттєво зменшена, немає обстрілів з важкої техніки. «Але, на жаль, війна продовжується. Ми мали сьогодні 14 обстрілів з мінометів, 8 українських воїнів були поранені», – повідомив Глава держави. «В умовах, коли Росія постійно порушує режим припинення вогню, ми реально обговорювали, якими мають бути наші подальші дії, щоб забезпечити повну імплементацію Мінських угод з боку Російської Федерації та підтримуваних нею бойовиків», – повідомив Петро Порошенко.
Щодо конфлікту на Донбасі Віце-президент США заявив: «США твердо стоять на позиції підтримки України в її протидії агресії з боку Росії та проросійських сепаратистів. Ми переконані в тому, що вирішення конфлікту полягає в дипломатичній роботі на основі неухильного виконання Мінських домовленостей обома сторонами». «Мінськ не буде виконано, якщо Росія не буде виконувати свої зобов’язання», – сказав Джозеф Байден.
Глава Української держави наголосив на тому, що під час переговорів була приділена особлива увага питанням Криму. «Захисту інтересів і прав кримських татар, які сьогодні перебувають під жахливим тиском окупаційної влади в Криму, забезпеченню захисту прав українських громадян, забезпеченню повернення Україні Криму виключно політико-дипломатичним шляхом», – сказав Президент.
Віце-президент США особливо акцентував на тому, що США «не забувають про Крим – про незаконне вторгнення до Криму, його анексію, які є порушенням міжнародного права». «Ми не приймемо цього ні за яких умов, як не прийме цього усе міжнародне співтовариство. Це окупація суверенної території України. Крим залишається суверенною територією України», – заявив Джозеф Байден.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*