Роботу правоохоронних органів щодо розслідування фактів забруднення земельних ділянок поблизу с.Рясне-Руська та м.Стрия визнали недостатньо ефективною

Рава_2

Ситуацію, яка склалась внаслідок незаконного завезення невідомих речовин на земельні ділянки поблизу с.Рясне-Руська Яворівського району та м.Стрия, сьогодні розглянули на нараді під керівництвом заступника голови Львівської ОДА, голови обласної комісії з питань ТЕБ і НС Володимира Харчука.

Варто відзначити, що в обох випадках під час перевірок було знайдено складування відходів невідомого походження у вигляді сірого порошку з різким запахом. Матеріали перевірок скеровано у правоохоронні органи для встановлення осіб, що спричинили забруднення вищезгаданих земельних ділянок. За цими фактами вже відкриті відповідні кримінальні провадження.

Під час наради представник Держекоінспекції у Львівській області розповів, що внаслідок дослідження відібраних проб грунту на ділянці у Рясне-Руська вже виявлено значні перевищення норм ГДВ забруднюючих речовин. Нараховано збитків за забруднення земель на загальну суму 29 578 275 грн. та за засмічення земель – 25 101 807 грн. Проте негативного впливу від знайдених речовин на мешканців навколишніх забудов немає.

Також заслухали й інших керівників відповідальних структурних підрозділів та служб. Зокрема, за результатами доповідей, роботу правоохоронних органів з розслідування цих справ було визнано недостатньо ефективною.

Відтак, Володимир Харчук зазначив, що облдержадміністрація звертатиметься до обласного прокурора з проханням взяти на особистий контроль проведення цих розслідувань. Окрім цього, Головному управлінню МВС України у Львівській області було доручено якнайшвидше встановити особи зловмисників, які в подальшому будуть зобов’язані вивезти у безпечне місце або утилізувати знайдені речовини, а також провести рекультивацію забруднених ділянок.

Серед інших завдань заступник голови облдержадміністрації дав доручення Головному управлінню Держсанепідемслужби у Львівській області здійснити додаткові заміри атмосферного повітря та якості води у криницях на територіях, що межують із забрудненими площами. Держекоінспекцію також зобов’язано додатково відібрати проби грунту на межі цих ділянок у напрямку житлових забудов.

Володимир Харчук також доручив профільним департаментам облдержадміністрації звернутись до Національного університету «Львівська політехніка» з метою з’ясування хімічних властивостей речовин, які знайшли поблизу с.Рясне-Руська та м.Стрия, для їх подальшого захоронення чи утилізації.

Наступне засідання з розгляду цього питання заплановано провести через два тижні.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*