Робота по легалізації зарплати триває

imagesАктуальними питаннями сьогодення залишаються боротьба з виплатою заробітної плати “в конвертах”, реалізація гарантій оплати праці, недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати та офіційне працевлаштування працівників.

У нинішніх умовах, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць і громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботодавця, у тому числі на  нелегальну роботу або на мінімальну офіційну зарплату та додаткову зарплату «в конверті». У даному випадку роботодавець думає про економію своїх коштів та мінімальну сплату податків до держави, але не думає про соціальні гарантії працівників.

Проблема виплати заробітної плати у “конвертах” це своєрідний трикутник: працедавець – робітник – держава. Тому, боротися із даною проблемою потрібно об’єднавши зусилля.

Вкотре нагадуємо, що для виявлення  та попередження порушень трудового законодавства в місті працює робоча група з питань легалізації  виплати заробітної плати та зайнятості населення, яка затверджена розпорядженням голови Турківської РДА № 101 від 13.05.2016р. , до складу якої входять представники органів прокуратури, контролюючих органів та державних цільових фондів.

Управлінням соціального захисту населення Турківської РДА проводиться цілеспрямована роз’яснювальна робота щодо повноти та правильності виплати заробітної плати, сплати податку і обов’язкових платежів у відповідні фонди. Проте, значна частина громадян не чітко знає чинне законодавство про працю. Важко руйнувати стереотипи, коли працівники вважають, що, як і раніше, відмітка у трудовій книжці дасть їм можливість одержувати пенсію в повному обсязі, та це не так. Адже пенсійним фондом проводиться персоніфікація, ведуться особові рахунки по сплаті пенсійних внесків по кожному платнику, від суми яких буде нараховуватись відповідний розмір пенсії.

Приємно, що є роботодавці, які усвідомлюють свою відповідальність перед працівниками, перед державою і виплачують заробітну плату прозоро та сплачують із неї належні податки та платежі. Принагідно хочемо звернутися до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати в так званих “конвертах”, із закликом проявити свою громадську позицію і легалізувати реальну заробітну плату працівників, не визначаючи їх сумного майбутнього. Адже в результаті одержання зарплати “в конвертах”, вони позбавлені належного захисту на випадок непрацездатності та приречені на мізерну пенсію.

Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, але не оформлюють трудові стосунки відповідно до вимог чинного законодавства, несуть відповідальність у вигляді штрафу.

Отож, перш ніж взяти на роботу трудового нелегала, кожному  роботодавцю треба врахувати, що контролюючі органи у випадку виявлення  факту  виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків мають право застосувати штраф (згідно з ст.265 Кодексу законів про працю) у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника.

Крім цієї суми  штрафу, яку сплатить суб’єкт господарювання, на його керівника чи підприємця-порушника очікує адміністративний штраф в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян.

Нагадуємо, що посилення відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці передбачено змінами до Кодексу законів про працю відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року  № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Вкотре наголошуємо, що кожен громадянин повинен мати інтерес у легалізації заробітної плати та офіційному працевлаштуванні, адже це  запорука його соціальної підтримки в будь-який час.

Шановні громадяни – не залишайтеся байдужими до своєї долі! Не перекладайте у майбутньому соціальну турботу про себе на сім’ю та рідних.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*