«Революція Гідності. Пам’ять Небесної Сотні»: у музеї визвольної боротьби України стартувала виставка про Майдан

Сьогодні, 20 листопада, напередодні 4-ї річниці від початку Революції Гідності, у музеї визвольної боротьби України презентували виставку «Революція Гідності. Пам’ять Небесної Сотні».

Виставка поділена на стенди, на кожному із них представлені експонати, що висвітлюють різні періоди Революції. Зокрема, ті що стосуються виникнення Майдану, загострення  ситуації, перших розстрілів, тощо. Окрім світлин, на виставці можна побачити елементи захисту, який використовували майданівці під час протистоянь у столиці, окремо представлений стенд присвячений ролі медиків під час Революції Гідності.

Основна мета виставки – збереження пам’яті про події та людей Майдану, нагадування про досвід громадської співпраці та братерства під час тих подій.

«Ці люди, які віддали своє життя на Майдані зробили все, щоби світ був іншим, щоб Україна буда іншою. Нам залишилося дуже мало, залишилося не робити нічого такого, що би суперечило переконанням цих людей, а ще постаратися зробити все, від нас залежне для благополуччя нашої держави. Тоді те, що зроблено на Майдані не буде даремним. Відтак, завдяки Небесній Сотні і нашим зусиллям матимемо щасливе майбутнє у багатій країні» – наголосив під час вітального слова голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Своїми спогадами з присутніми поділились родичі загиблих на Майдані. Зокрема, сестра загиблого Володимира Бойківа, розповіла про те, що брат попри те, що все життя працював будівельником, декілька років перед подіями на Майдані перебував за кордоном, втім, за його словами, не міг не поїхати до столиці.

«Пізно ввечері 18 лютого, зв’язок із братом обірвався. Можливо, у той момент його і вбили. У нього залишилось троє синів» – зазначила сестра Володимира Бойківа Ірина.

На закінчення відкриття виставки відбулась презентація книги Михайла Набитовича «Львівські лицарі Небесної Сотні» та започаткування проекту «День народження Героя Небесної Сотні»: 20 проектів у Музеї визвольної боротьби України.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*