Рештки зі ймовірного поховання сина князя Данила Галицького віддадуть на експертизу ДНК

Уже за тиждень стануть відомими результати експертизи, котрі визначать дату поховання, яке науковці віднайшли у Храмі  Успення Богородиці в місті Холм, що у Польщі. Про це повідомив керівник групи дослідників , професор, завідувач кафедри реставрації, архітектурної та мистецької спадщини Національного університету “Львівська політехніка” Микола Бевз.

“Ця експертиза, у випадку позитивних результатів, стане ще одним доказом наших припущень того, що у Храмі Успення Богородиці ми виявили саме поховання одного із синів князя Данила Галицького, – зазначив Микола Бевз. – Якщо виявимо, що знайдене поховання належить до 60-х років 13-го століття, то ми матимемо усі підстави здійснити наступний крок у процесі ідентифікації: ми замовимо експертизу ДНК. Щоправда для того ми повинні мати матеріал для порівняння”.

За словами Миколи Бевза, на сьогодні далекі нащадки Рюриковичів ще живуть у Франції, США та Швеції. Щоправда тоді до проекту повинні долучитися представники Міністерства закордонних справ.  “Це непростий аналіз, але є хороші лабораторії в Канаді, Швейцарії та Німеччині, які можуть взятися за цей тест, – додав Микола Бевз. – Це чималі кошти, але ми їх спробуємо відшукати”.

До речі, фінансується проект за рахунок коштів, які надано Благодійним фондом Петра Порошенко.

Нагадаємо, що у квітні 2013 року стартував спільний українсько-польський науково-дослідницький проект “Пошук, ідентифікація і наукове вивчення найстарішого храму Успення Богородиці, побудованого в Холмі королем Данилом Галицьким”.  Науковці  припускають, що знайшли саркофаг з похованням одного із синів князя Данила Галицького – Романа або Шварна.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*