Реалізації державної політики у сфері підприємницької діяльності

З метою створення сприятливих умов для розвитку   малого та середнього підприємництва 27 листопада 2013 року у районній державній адміністрації відбулася нарада з питань реалізації державної політики у сфері підприємницької діяльності за участі керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Мале та середнє підприємництво – це одна з найбільш поширених форм вирішення соціально-економічних проблем території. Це також розв’язання важливішої суспільно-політичної задачі – формування середнього класу, вирішення проблем зайнятості, створення джерела доходів для населення, виробництва товарів та надання послуг, залучення приватних інвестицій, наповнення бюджету.

Голова Турківської районної державної адміністрації Михайло Кінь зазначив, що саме економічні реформи, ініційовані Президентом України Віктором Януковичем, покликані поступово перетворити країну на східно-європейського лідера за інвестиційною привабливістю та рівнем життя. Одним із найактуальніших питань є зростання національної економіки, що дасть змогу забезпечити створення нових робочих місць, збільшення реальної заробітної плати та покращення рівня добробуту населення. Важливе місце в даному аспекті займає малий та середній бізнес як основна рушійна сила економічного прогресу. Саме тому необхідно усунути всі перешкоди та бар’єри, які виникають під час здійснення підприємницької діяльності, та створити сприятливі умови щодо успішного розвитку сфери бізнесу.

У   виступі  було  відмічено, що розвиток малого підприємництва є одним з найважливіших факторів вирішення соціально-економічних проблем району. Мале підприємництво здатне вирішувати такі соціальні завдання, як проблему зайнятості, створення джерел доходів для населення, виробництво товарів і послуг для населення за доступними цінами. Значна його роль у вирішені економічних задач: створення конкурентного середовища, залучення приватного капіталу і зовнішніх інвестицій, удосконалення технологій, наповнення бюджету.

Важливим напрямком економічних реформ в Україні є створення сприятливого середовища для формування та функціонування суб’єктів малого та середнього підприємництва,  яке є одним із дієвих засобів розв’язання першочергових соціально-економічних проблем району.

Тепер, як ніколи, у ринковому середовищі створено сприятливі об’єктивні передумови для подальшого розвитку малого та середнього бізнесу. Конституцією і законодавством України затверджено рівні права всіх форм власності та право кожного громадянина на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

В рамках даного заходу також були розглянуті актуальні питання, що стосуються діяльності суб’єктів господарювання, основними із яких є: спрощення механізму започаткування бізнесу та дозвільних процедур, реформування сфери надання адміністративних послуг, створення умов для самозайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць суб’єктами малого та середнього підприємництва.

Поліпшення бізнес-клімату та продовження процесу упорядкування та спрощення системи надання адміністративних послуг залишаються пріоритетами для роботи влади. Під час засідання акцентовано увагу на питанні створення в районі центру надання адміністративних послуг.

Однією із соціальних ініціатив президента України В. Ф. Януковича, є створення у кожному районному центрі та в містах обласного значення Центрів надання адміністративних послуг.

Зокрема, 12 грудня  поточного року буде відкрито центр надання адміністративних послуг при районній державній адміністрації, що значно спрощує процедуру отримання необхідних адміністративних послуг.

Також функціонує дозвільний центр, в якому через державного  адміністратора  за принципом «Єдиного вікна» суб’єкти господарювання одержують необхідні консультації та документи дозвільного характеру. За 2012 рік до адміністратора надійшло 403 звернення суб’єктів господарювання, видано 382 документів дозвільного характеру, надано 73 консультації. Протягом 2013 року зареєстровано 20 звернень.

Створення Центру надання адміністративних послуг надасть можливість суб’єктам підприємницької діяльності: юридичним, фізичним особам та громадянам району, отримувати ті чи інші адміністративні послуги не затрачуючи на це багато часу.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*