Питання надання якісної психіатричної допомоги дітям об’єднало медиків та батьків

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі (ЗУСДМЦ) відбулася зустріч лікарів, батьків, фахівців ЛНМУ імені Данила Галицького та представників благодійних організацій. Темою обговорення стало питання реорганізації обласного дитячого психоневрологічного диспансеру.

«Департамент охорони здоров’я ініціює реорганізацію обласного дитячого психоневрологічного диспансеру, шляхом приєднання до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру», – зазначила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, –  є нормативні документи МОЗ України, є досвід європейських країн, який трактує надання медичної допомоги дітям з психічними розладами на рівні первинної медичної допомоги, на етапах ранньої діагностики і виявлення та лікування в умовах стаціонарів. Але існують заклади охорони здоров’я, які не відповідають вимогам сьогодення. Хочу зазначити, що в інших областях немає дитячих психоневрологічних лікарень, а є лише відділення гострих станів. Вони знаходяться в обласних психіатричних лікарнях. Для нас важлива кожна думка. Хочу  почути думку тих батьків, діти яких мають певні проблеми зі здоров’ям і лікуються в дитячому психоневрологічному диспансері».

В межах зустрічі з роботою Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру присутніх ознайомив головний лікар закладу Андрій Синюта.

«Упродовж року ми проводимо близько 90 тисяч консультацій в поліклініці, понад 40 тисяч УЗД і ехо- обстежень, майже пів мільйона аналізів. В нас діють освітні програми, лікарі стажуються в зарубіжних клініках та застосовують новітні методики і сучасні протоколи лікування. Центр орієнтований на роботу з родинами: це і «відкрита реанімація», це і постійно діюча школа в лікарні, це і мобільний хоспіс для дітей. Не менш важливою є професійна психологічна консультація та підтримка. Всі досягнення в Центрі здобуті лише завдяки командній мультидисциплінарній роботі наших лікарів», – наголосив Андрій Синюта.

Серед учасників заходу експерти з дитячої психіатрії – Алла Петрів та з дитячої логопедії – Тетяна Лялька, сімейний лікар АСМ с.Чижків Ігор Заставний, проректор з науково-педагогічної роботи ЛНМУ Андрій Базилевич, професор кафедри неврології Тетяна Негрич та доцент кафедри психіатрії та психотерапії ФПДО Анжела Борщевська.

Відтак батьки мали змогу поставити запитання, які їх цікавили медичним працівникам.

«Багато хто прагне покращити якість медичної допомоги дітям з психічними розладами. Крок за кроком рухаємось, шукаємо і знаходимо порозуміння у реформуванні психіатричної служби. Створити умови для надання якісної психіатричної допомоги дітям – можливо», – додала Ірина Микичак.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*