Призначення пенсії по інвалідності по страховому Закону.

images-6Пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією від 1 року до 15 років, залежно від віку та групи інвалідності.

Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби, або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, тоді пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.

Обчислення розміру пенсії по інвалідності

Розмір пенсії по інвалідності залежить від пенсії за віком, яка обчислюється з урахуванням індивідуальних даних про стаж роботи та заробітну плату.

Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності  призначається в таких розмірах: інвалідам I групи100 – відсотків пенсії за віком, інвалідам II групи – 90 відсотків пенсії за віком, інвалідам III групи – 50 відсотків пенсії за віком.     Непрацюючі інваліди II групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком,  за наявності страхового стажу, передбачено для віку, в якому особу вперше визнано інвалідом (для жінок від 20 до 25 років, для чоловіків від 25 до 30 років).

Непрацюючим інвалідам III групи для призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, необхідно мати: чоловікам 35 років, жінкам – 30 років страхового стажу.

               Строки призначення  пенсії по інвалідності

Пенсія по інвалідності  призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності.

Якщо звернення за пенсією відбулося після трьох місяців з дня встановлення інвалідності, пенсія призначається з дати подання заяви.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*