Природно-заповідний фонд Львівщини збільшиться на чотири об’єкти

За ініціативи департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації на Львівщині утворили чотирі нові об’єкти природно-заповідного фонду: ландшафтний заказник місцевого значення “Журавлиний”, комплексна пам’ятка природи місцевого значення “Під Парашкою”, комплексна пам’ятка природи місцевого значення “Козій” і ботанічна пам’ятка природи місцевого значення “Свідок історії”. 

“Створення цих заповідних об’єктів забезпечить особливий режим, спрямований на відновлення лісових фітоценозів, захист старовікових лісів й приполонинних комплексів в межах Карпатського регіону, охорону рідкісних видів тварин і рослин та забезпечить гарантоване виключення цих ділянок з розрахунку головного користування, що дасть змогу зберегти їх в природному стані”, – повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

Слід зазначити, що усі заповідні об’єкти є надзвичайно цінними для регіону. Наприклад, комплексна пам’ятка природи місцевого значення “Під Парашкою” (252 га, Сколівський р-н) та комплексна пам’ятка природи місцевого значення “Козій” (216 га, Сколівський р-н) представляють унікальні ділянки старовікових букових лісів та фрагментів букових пралісів (вік 130-190 р., часом 250 р.).

Новостворений заповідний об’єкт – ландшафтний заказник місцевого значення “Журавлиний” (167,2 га, Буський р-н) є одним із основних місць гніздування сірого журавля, який перебуває під охороною та занесений до Червоної книги України за категорією “рідкісний”, також охороняється в рамках Бернської Конвенції, Боннської конвенції, Вашингтонської конвенції, CITES, Європейської директиви щодо збереження флори і фауни та їх природних середовищ, Червоного списку міжнародної спілки охорони природи та до червоних списків багатьох європейських країн.

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення “Свідок історії” пропонована до заповідання з метою збереження старовікового дуба, який має в обхваті 8,5 м. За переказами старожилів, орієнтовний вік дерева не менше 300 років.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*