Приклади перерахунку пенсій з 1 вересня 2015 року.

4 17 вересня  Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», яким передбачено зокрема й підвищення прожиткового мінімуму з 1 вересня, а не з грудня, як планувалось раніше.

Зважаючи на те, що в більшій мірі розміри пенсійних виплат залежать від показника прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, з вересня 2015 року перераховано і розміри пенсійних виплат. Перераховані пенсії 13308 пенсіонерам, або 96 відсоткам від загальної чисельності таких пенсіонерів. Після проведених перерахунків збільшений розмір пенсії отримають 10980 пенсіонерів нашого району або 78,9% від загальної чисельності. Середній розмір пенсії з 1 вересня склав 1615,33 грн. проти 1490,27 грн., тобто середній розмір збільшення склав 125,06 грн. Додаткова потреба для виплати перерахованих пенсій становить 1,9 млн.грн. в місяць.

Відтепер розмір мінімальної пенсії зріс з 949,00 грн. до 1074,00 грн. Відповідно підвищаться всі складові тих виплат, які розраховують з розміру мінімальної пенсії: доплати за понаднормативний стаж, надбавки учасникам бойових дій, інвалідам війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною, тощо.

Разом з тим, варто звернути увагу, що відповідно до норм чинного законодавства мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, у жінок – 30 років (для осіб, яким пенсія призначена до 01.10.2011 за наявності стажу для чоловіків 25 років, для жінок – 20 років).

За наявності стажу меншої тривалості, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

За наявності стажу більшої тривалості, ніж зазначено вище, за кожен повний рік понад 35 (30) або відповідно 25 (20) років встановлюється підвищення розміру пенсії за віком. Якщо основний розмір пенсії пенсіонера більший за мінімальну пенсію, вказане збільшення за стаж перерахується виходячи з нового прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Як вбачається з викладеного, розмір підвищення для більшості пенсіонерів є індивідуальним і залежатиме від наявного стажу особи, встановлених підвищень, надбавок до пенсії. Вже у жовтні пенсіонери отримали пенсії в нових розмірах з відповідними доплатами за вересень.

Враховуючи численні звернення щодо умов перерахунку пенсій, надаємо  приклади проведення перерахунку пенсій з 01.09.2015.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*