Проведено засідання комісії з питань детінізації заробітної плати

Сьогодні, 27 лютого, під керівництвом голови райдержадміністрації Віталія Бабяка за участю начальника фінансового управління райдержадміністрації В.Юсиповича, начальника  відділу економічного розвитку, сільського господарства, інфраструктури та захисту довкілля Т.Курус, заступника начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Самбірського управління ДПС у Львівській області І. Петрівського, завідувача сектору контролю за обігом  та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління державної податкової служби у Львівській області В.Стародуба, начальника Турківського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) ГУ ПФУ у Львівській області О.Юсипович, начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації М.Гута, директора Турківської районної філії Львівського обласного центру зайнятості М.Павлик проведено засідання комісії з питань детінізації заробітної плати. На комісію були запрошені суб’єкти підприємницької діяльності та сільські голови – Ільницький І.М., Комарницький  В.А., Повханич М.В., Цюцик І.Р.

На порядку денному розглянуті питання, а саме: щодо вжиття заходів з підвищення рівня заробітної плати на підприємствах та установах району, які нараховують заробітну плату найманим працівникам нижче 4723,0 грн.; щодо легалізації найманої праці, у тому числі не допускати до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин; щодо заходів з підвищення сплати акцизного податку суб`єктами підприємницької діяльності на рівні не нижчому, ніж середній по району окремо у розрізі акцизного податку з тютюнових виробів та алкогольних напоїв.

Тетяна Курус доповіла  про те, що за результатами проведеного аналізу ГУ ДПС у Львівській області відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, станом на 01.02.2020 року 5 СПД в районі виплачують заробітну плату нижче мінімально встановленого рівня.

Турківська районна державна адміністрація закликає роботодавців Турківщини не використовувати різні способи мінімізації заробітної плати, а це виплата зарплати в «конвертах», оформлення трудових відносин на неповний робочий день, відпустка без збереження заробітної плати, укладення цивільно-правових договорів, де фактично відбуваються трудові відносини.

У своєму виступі І. Петрівський доповів про результати діяльності, зокрема, по кожному із запрошених платників. Підприємства, на яких заробітна плата нараховується нижче рівня середньої по галузі, знаходяться на постійному контролі. Контролюючими органами систематично проводиться аналіз рівномірності та величини перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, рівня виплати заробітної плати юридичними та фізичними особами – підприємцями, і вживаються заходи по залученню до оподаткування суб’єктів підприємництва, ліквідації схем ухилень від оподаткування. Закликав працедавців дотримуватися умов чинного законодавства щодо розміру нарахування виплати заробітної плати та враховувати рівень середньомісячної заробітної плати по району і не допускати до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

Звернув увагу СПД про фінансову відповідальність за порушення вимог трудового законодавства.

По закінченню наради головою райдержадміністрації дано відповідні доручення.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*