Проєкт Генплану Підбужа повернули на доопрацювання

Містобудівна рада, яка діє при департаменті архітектури та розвитку містобудування  Львівської ОДА, розглянула та повернула на доопрацювання проєкт Генерального плану с. Підбуж Східницької об’єднаної територіальної громади Дрогобицього району.

Найголовніші зауваження фахівців стосуються того, шо розробники проєкту Генплану ПП «УГП Груп» не дотримали санітарно-захисних зон та санітарної зони курорту Східниця. А містобудівну документацію виконали з порушенням державних будівельних норм. Замовником проєкту була сільська рада Підбужа.

«Генплан є основною документацією на місцевому рівні, на основі якої розробляється стратегія розвитку території та її забудови. Це конституція для розвитку території. Він дає найкраще розуміння та гарантії інвесторам, а підвищує прозорість роботи та запобігає корупції в місцевому самоврядуванні. Приміські території охоплені генпланами приблизно на 90%. Інші населені пункти наразі не мають містобудівної документації, здебільшого, через брак коштів для її розробки», – каже начальник відділу містобудівної політики департаменту архітектури та розвитку містобудування Віктор Ващук.

Містобудівна рада діє на підставі ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», а її  рішення мають виключно рекомендаційний характер. Від початку року в облдержадміністрації відбулося 11 засідань архітектурно-містобудівних рад. Відтак за десять місяців 2020 року затверджено 16 генеральних планів населених пунктів Львівщини.

Однак через запровадження реформи децентралізації, на галузь містобудування також чекають зміни. Наразі на законодавчому рівні не врегульовано до кінця, але відомо точно, що замість генпланів розроблятиметься документація з просторового планування територіальних громад.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*