Профілактика та ранньє виявлення захворювання на СНІД

12 листопада, лікарем епідеміологом «Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом» Сороколітом Андрієм Любомировичем проведено перевірку роботи медичних закладів Турківського району по профілактиці та ранньому виявленню захворювання на СНІД.

По наслідках проведеного моніторингу слід відзначити, що за 9 місяців 2013 року Турківською КЦРЛ проведено певну роботу по виявленню ВІЛ – інфекції.

Обстежуються практично всі донори та вагітні. Недостатня кількість обстежених з груп підвищеного ризику інфікування пояснюється тим, що дослідження на ВІЛ-інфекцію даного контингенту населення проводиться після отримання інформованої згоди на добровільній основі. Пацієнти неохоче дають згоду на проведення такого дослідження з етичних міркувань.

Для значної кількості інфікованих ВІЛ, їхній статус залишається невідомим (лише кожен другий з уражених ВІЛ-інфекцією знає про свою хворобу),  що створює сприятливі умови для передачі ВІЛ статевим партнерам, або через спільне вживання наркотиків ін’єкційним шляхом.

Це також стає причиною того, що люди знаючи про свої ризиковані форми поведінки тестуються лише тоді коли з’являються клінічні ознаки захворювання.

Треба наголосити, що для збереження анонімності та лікарської таємниці, в поліклініці функціонує кабінет «Довіра», де можна пройти відповідне консультування та анонімне обстеження на СНІД.

Також слід звернути увагу, що на сучасному етапі розвитку епідемії ВІЛ-інфекції епідемічну значимість мають як парентеральний,- внаслідок введення ін’єкційних наркотичних речовин, так і статевий шляхи передачі збудника.

На сьогоднішній день, нажаль, і в нашому районі вже  є зареєстровані випадки захворювання на СНІД. Вважаємо за доцільне  нагадати про можливість анонімного обстеження в Турківській районній поліклініці, щоб зберегти здоров’я своїх близьких.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*