Про зростання пенсій з 1 травня 2017 року

4З 1 травня 2017 року відповідно до Закону України від 21.12.2016 №1801-VIII “Про Державний бюджет України на 2017 рік” (із змінами) встановлено розміри прожиткового мінімуму, зокрема:

— для осіб, які втратили працездатність –1312 грн.

Виходячи із цього розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, будуть збільшені:

— мінімальні розміри пенсії за віком (за наявності страхового стажу 20 років для жінок, 25 років для чоловіків – для пенсій призначених до 01.10.2011, 30 років для жінок, 35 років для чоловіків – для пенсій, призначених після 01.10.2011);

— мінімальні розміри пенсій по інвалідності, в зв’язку з втратою годувальника;

— розміри надбавок та підвищень, які залежать від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;

— мінімальні розміри пенсійних виплат шахтарям, інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам проводитиметься у розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 –1968,00 грн. (1312х150%).

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 (1312,00 грн.) не проводиться перерахунок:

— працюючим пенсіонерам у частині доплати до мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормативний стаж;

— підвищення особам, які мають статус “дитина війни”, відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”;

— додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Крім того, не переглядається розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 No265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” для одержувачів пенсій за віком, які не мають повного страхового стажу.

Також, не збільшиться розмір пенсійної виплати у випадках, коли:

– розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше можливої поточної індексації у місяці перерахунку. В цьому випадку встановлюється фіксована індексація, яка визначається як різниця між можливою поточною індексацією та сумою підвищення пенсії;

– розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше розміру фіксованої індексації, встановленої до 01.05.2017 року.

Утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору проводиться з суми пенсійних виплат або щомісячного грошового утримання, розмір яких перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, тобто поверх 12470 грн. (1247х10).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*