Про стан виготовлення генеральних планів населених пунктів району та прийом в експлуатацію завершеного громадянами будівництва- розглянуто на Колегії РДА

???????????????????????????????

Заслухавши інформацію начальника відділу містобудування та архітектури районної державної адміністрації – головного архітектора району П.Л.Юдицького «Про стан виготовлення генеральних планів населених пунктів району та прийом в експлуатацію завершеного громадянами будівництва», Колегія районної державної адміністрації вирішила інформацію прийняти до відома.

Містобудівна документація є основою для розвитку інвестиційної діяльності, забезпечення зростання економічного потенціалу регіону в цілому, спрощення дозвільно-погоджувальних процедур. Однак через відсутність планів зонування та детальних планів територій, землевідведення для будівництва з початку року ускладнене, як у межах населених пунктів, так і за межами.

В цьому році в Україні набрали чинності зміни до законодавства  у сфері  містобудування та архітектури.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» забороняється будівництво у межах населених пунктів, де відсутні генеральний план і детальний план забудови території. Крім того, передбачена заборона на  надання земельних ділянок і за межами населених пунктів, у разі відсутності відповідної містобудівної документації. Також без містобудівної документації грубим порушенням чинного законодавства є встановлення меж населених пунктів. У разі відсутності містобудівної документації, новим законом передбачена заборона надання земельних ділянок для містобудівних потреб і за межами населених пунктів.

Генеральні плани населених пунктів Турківського району виготовлені в 60-70  роках майже у всіх  населених пунктах району є чинними, проте  вони не відповідають дійсності (існуючій забудові), є застарілі і потребують коригування та оновлення. У 2013 році були розроблені та затверджені нові генплани сіл Явора, Мала Волосянка, Стоділка у 2014 році – Ластівка, Коритище, Свидник, у 2016 –  Ясениця та Кіндратів.

В районі розроблена та затверджена Програма «Розроблення генеральних планів населених пунктів Турківського району на 2016 – 2020 роки» » згідно якої планується розробити  генплани 48-ох сіл району та завершити генеральні плани сіл Боберка, Мохнате та  Матків, с.Завадівка.

Для розроблення та оновлення містобудівної документації  на  2017 рік  рішенням ХІІ сесії VII скликання Турківської районної ради № 217 від 14.03.2017 року  з місцевого бюджету  розподілили кошти в сумі 25.0 тис.грн.  Зокрема   для   з виготовлення    генерального плану   с. Боберка – 10.0 тис. грн.,

с. Верхнє Висоцьке – 5.0 тис.грн., с.Верхнє -5.0 тис.грн. та с.Сянки – 5.0 тис.грн.

Розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 04.04.2017 року №265/0/5-17 «Про надання субвенцій» виділено 140.0 тис.грн. для розроблення та оновлення містобудівної документації. Зокрема с. Верхнє Висоцьке – 20.0 тис.грн.,  с. Боберка – – 15.0 тис.грн., с.Сянки, с.Беньова – 30.0 тис.грн, с.Верхнє – 20.0 тис.грн., с.Карпатське –  15.0 тис.грн., смт.Бориня  – 20.0 тис.грн.

У 2017 році  розробляються генеральні плани населених пунктів  с. Верхнє, с.Верхнє Висоцьке, с.Сянки, с.Беньова та заключаються договори щодо виготовлення нових генеральних планів населених пунктів с. Карпатське та смт. Бориня. Завершується коригування генерального плану м.Турка.

Введено в експлуатацію 4 індивідуальних житлових будинків, 1 дачний будинок.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*