Про роботу з дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах

Заслухавши та обговоривши доповіді начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації Стебівки І.І., директора Турківського РЦСССДМ Павлик М.М. «Про роботу з дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах», Колегія райдержадміністрації зазначила, що на  первинному обліку перебуває 51 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, з них: 45 перебувають під опікою, піклуванням, 3–в прийомній сім’ї, 1 – в дитячому закладі, 2 тимчасово в сім’ї громадян. Отже, 98% дітей влаштовані в сімейні форми виховання.

У 2018 році взято на первинний облік та надано статус дитини-сироти  12 дітей. З них 3 влаштовано до сімейних форм виховання – під опіку.

На обліку з усиновлення  перебуває 9 дітей. В районі функціонує 2 прийомні сім’ї, де виховуються 6 дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховуються 5 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Розпорядженням голови Турківської РДА від 03.03.2018 №69 створено прийомну сім’ю в м.Турка та влаштовано на виховання та спільне проживання 4 дітей-сиріт. В с.Мельничне функціонує приватний дитячий будинок «Нове життя», в якому виховується 9 дітей: 6 дітей під опікою, піклуванням, 2 дітей тимчасово за заявою, 1 дитина влаштована в заклад. В м.Турка, вул.Самбірська функціонує філія приватного дитячого будинку «Нове життя».

Ведеться облік нерухомого майна і житла, право користування яким мають діти на праві власності або користування: мають житло на право власності 5дітей, на праві користування 46 дітей. На обліку перебуває 3 дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування та 5 осіб з їх числа, які потребують житла.

На профілактичному обліку в службі у справах дітей знаходиться 15 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких проживає 41 дітей. Протягом 2018 року взято на профілактичний облік 30 дітей,  знято – 22 дітей.

Також здійснено 122 обстежень житлово-побутових умов проживання  сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з 106 батьками проведено профілактичні бесіди та надано консультації з різних питань.

Станом на 01.11.2018 року відбулося 13 засідань Комісії з питань захисту прав дитини при Турківській РДА, де розглядалося 35 звернень громадян. Відбулося 3 засідання Координаційної ради з питань дітей, де розглядалося 14 питань.

Соціальними послугами охоплено 45 (сорок п’ять) дітей з опікунських сімей та сімей піклувальників та 9 (дев’ять) осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (віком від 18 до 23 років). Всього зазначеним особам фахівцями із соціальної роботи Центру було надано  92 соціальні послуги різного характеру. Це  різноманітні заходи та психологічні тренінги; бесіди; сприяння поліпшенню матеріального становища родини; надання психологічних консультацій; допомога в оформленні різного роду документів та ряд інших соціальних послуг.

На обліку в Центрі перебуває 138 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. В цих сім’ях проживає365 дітей. Відповідно, на кожну з цих сімей складено акти оцінки потреб дитини та її сім’ї. Працівниками та фахівцями із соціальної роботи Центру надано 1025 соціальних послуг. Під соціальним супроводом на сьогоднішній день перебуває 13  сімей, які тимчасово опинилися в складних життєвих обставинах, в них проживає 61 дитина. В процесі соціального супроводу сім’ям було  надано 614 соціальних послуг. За результатами роботи 7 сімей (в них 29  дітей)  було знято з соціального супроводу. З позитивним результатом знято 5 сімей. В більшості в цих сім’ях існують проблеми залежності від алкоголю, безвідповідальне ставлення до виховання дітей, малозабезпеченість, безробіття та інші проблеми соціального характер.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*