Про роботу з дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах-заслухано на Колегії РДА  

???????????????????????????????

Заслухавши та обговоривши доповіді начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації Стебівки І.І., директора Турківського РЦСССДМ Павлик М.М. «Про роботу з дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах», Колегія райдержадміністрації зазначила, що на  первинному обліку перебуває 48 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 45 перебувають під опікою, піклуванням, 1–в ДБСТ, 2 – в дитячих закладах. Отже, 93,8% дітей влаштовані в сімейні форми виховання.

Протягом року набули статус дитини – сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування – 3 дітей, влаштовані під опіку, піклування – 3 дітей, зняті з  первинного обліку дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування – 9 дітей.

Ведеться патронажний облік, дітей, які прибули з інших територій. Таких дітей в районі  проживає 12.

Цього року було обстежено 26 сім’ї опікунів, піклувальників, прийомну сім’ю та дитячий будинок сімейного типу, приватний дитячий будинок  «Нове життя». Ведеться контроль за виплатою соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, також ведеться контроль за виплатою одноразової допомоги при виповненні повноліття.

Службою у  справах дітей  ведеться облік нерухомого майна дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Мають житло на право власності 6 дітей, на праві користування 41 дітей, не мають житла 1 дитина, та 1 особа з їх числа.

На профілактичному обліку в службі у справах дітей знаходиться 11 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких проживає 35 дітей. Станом на 20.09.2017 року взято на профілактичний облік  19 дітей,  знято 33 дітей.

Також здійснено 72 обстежень житлову – побутових умов проживання  сімей, які опинилися в складних життєвих обставина з 98 батьками проведено профілактичні бесіди та надано консультації з різних питань. Ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності 9 батьків за ч.1 ст.184 КУпАП (неналежне виховання батьками своїх обов’язків щодо виховання своїх неповнолітніх дітей).

Відповідно до Всеукраїнського профілактичного обліку «Урок» протягом серпня-вересня проведено обстеження житлово-побутових умов 8 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах щодо підготовки дітей до нового навчального року. Під час проведення рейду  виявлено, що троє дітей не приступили до навчання у зв’язку з релігійними переконаннями.

Проведено 61 рейдів « Діти вулиці», « Вокзал», дітей виявлено не було.

Станом на 20.09.2016р. під соціальним супроводом у Турківському РЦСССДМ перебуває 9 (дев’ять) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях (їх у Турківському районі – 2) та дитячому будинку сімейного типу. Соціальними послугами охоплено 45 (сорок п’ять) дітей з опікунських сімей та сімей піклувальників та 10 (десять) осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (віком від 18 до 23 років). Всього зазначеним особам фахівцями із соціальної роботи Центру було надано більш як 100 соціальних послуг різного характеру.

На обліку в Центрі перебуває 245 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. В цих сім’ях проживає 688 дітей. Відповідно, на кожну з цих сімей складено акти оцінки потреб дитини та її сім’ї, за якими фахівцями із соціальної роботи Центру надано 436 соціальних послуг. Під соціальним супроводом на сьогоднішній день перебуває 11 сімей, які тимчасово опинилися в складних життєвих обставинах, в них проживає 33 дитини. В процесі соціального супроводу цих сімей їм було надано 153 соціальні послуги. За результатами роботи 3 сім’ї (в них 8 дітей)  було знято з соціального супроводу з позитивним  результатом. В більшості в цих сім’ях існують проблеми залежності від алкоголю, безвідповідальне ставлення до виховання дітей, малозабезпеченість, безробіття та інші проблеми соціального характеру. У зв’язку з нецільовим використанням коштів, директором Центру було було підготовлено та направлено клопотання до УСЗН Турківської РДА щодо припинення  виплати державної матеріальної допомоги 2 сім’ям в СЖО.

27 сім’ям була надана гуманітарна допомога від Товариства «Червоного Хреста» та БО «Фонд надання допомоги малозабезпеченим сім’ям та сім’ям учасників АТО».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*