Про проведення інвентаризації пенсійних справ у 2018-2019 роках

3 вересня 2018 р. прийнята постанова правління Пенсійного фонду України №19-1 «Про проведення інвентаризації пенсійних справ», яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2018р.

Дана інвентаризація пенсійних справ проводиться у строк до 31 серпня 2019 року (крім справ внутрішньо переміщених осіб), з метою перевірки правильності призначення та виплати пенсій, розвитку електронних пенсійних справ.

Під час інвентаризації перевіряється наявність необхідних документів у пенсійних справах усіх пенсіонерів, а у нас їх понад 13 тисяч. Це пенсіонери, яким пенсії призначені за віком, по інвалідності, за вислугу років, на пільгових умовах, пенсії по втраті годувальника.

Хочу сказати, що у нас є пенсійні справи, призначені ще з сорокових років минулого століття. Копії документів тоді знімалися вручну і часто ці документи вже не є належної якості. Тому за відсутності в пенсійній справі копій паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, документа про присвоєння ідентифікаційного номера, інших необхідних документів, органи Пенсійного фонду вживають заходів щодо їх одержання.

Це потрібно для того, що після проведення інвентаризації всі справи будуть оцифровані, тобто спеціалісти фонду кожен документ пенсійної справи будуть сканувати та переводити все в електронну пенсійну справу, база яких буде зберігатися на центральному рівні, тобто в Пенсійному фонді України.

Окремо хочу зазначити, що пенсіонери, що проживають у нашому районі одержують підвищення відповідно до статті 6 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні».

Раніше Порядком подання документів для призначення (перерахунку) пенсій було передбачено підтвердження статусу особи, що проживає в гірському населеному пункті або відповідним посвідченням або довідкою органу місцевого самоврядування. Тому в незначній частині пенсійних справ наявні такі посвідчення, а в більшій частині пенсійних справ присутні довідки сільських, селищної та міської рад.

Оскільки Законом «Про статус гірських населених пунктів в Україні» визначено, що підтвердженням статусу особи, що проживає в гірському населеному пункті є тільки відповідне посвідчення, то для продовження виплати такого підвищення виникла необхідність під час проведення інвентаризації долучити до пенсійних справ,                                                                   копії посвідчень, що підтверджують надання відповідного статусу.

Хочу зауважити та спростувати розмови про те, що хто не подасть копії гірського посвідчення до нового року то буде припинено виплату підвищення гірського. Звичайно, що затягувати не потрібно, щоб не забути. Тому, щоб своєчасно та якісно провести інвентаризацію, просимо принести копії посвідчень до травня 2019 року.  

В окремих органах місцевого самоврядування виникла нестача бланків посвідчень.  При допомозі керівництва району на даний час це питання вирішено, посвідчення завезені в район і в найближчі дні будуть роздані,

Але буде в нас ще одна категорія пенсіонерів, яких ми будемо додатково турбувати. За наявності в пенсійній справі документів, які містять неточності, виправлення, у яких відсутні або не читаємі для сканування відбитки печаток, штампів, підписів або у яких наявні копії документів (свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб, військового квитка, диплома тощо), що містять виправлення, викликають сумнів щодо їхньої достовірності, з пенсіонерами буде з’ясовуватись наявність документів, що уточнюють ці обставини, або їх перевірки.

Тому просимо пенсіонерів, сільські, селищну, міську ради, органи влади з розумінням підійти до цих, тимчасових незручностей, за можливості надавати працівникам фонду допомогу та  сприяння у розв’язанні загальної роботи.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*