Про порядок сплати єдиного внеску у 2017 році фізичними особами–підприємцями  

податковаЗміни, внесені Законом України № 1774-VІІІ в Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» прокоментував завідувач сектору податкув і зборів з фізичних осіб Турківського відділення Самбірської ОДПІ Іван Рибчич.

Іван Рибчич відзначив, що платники єдиного соціального внеску зобов’язані вчасно й у повному обсязі нараховувати й сплачувати єдиний внесок. Сума єдиного внеску не може бути менше  розміру мінімального страхового внеску. Разом з тим, згідно із внесеними змінами, з 01.01.2017 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподатковування, і віднесені до першої групи платників єдиного податку, мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше, ніж 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу пропорційно сплаченому єдиному внеску.

Таким чином, з 1 січня  2017 року сума мінімального страхового внеску становить 704 грн (3200 х 22 відсотка), при цьому платники, що знаходяться на 1 групі єдиного податку  можуть  сплачувати ЄСВ  у сумі 352 грн (3200 х 0,5 х 22 відсотка).

З 01.01.2017 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й одержують згідно із законом пенсію або соціальну допомогу. Зазначена норма не застосовується до осіб, які ведуть незалежну професійну діяльність.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*