Про подання звітів про контрольовані операції за 2015 рік

У зв’язку з набранням з 04.03.2016 чинності наказу Міністерства фінансів України від 18.01.2016 №8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – Порядок), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 04.02.2016 за №187/28317 (далі – Наказ №8), звіт про контрольовані операції (далі – Звіт), здійснені платниками податків протягом 2015 звітного року, заповнюється та подається за оновленою формою та у порядку, затвердженими зазначеним Наказом.

Звіт складається платниками податків, які відповідно до підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) зобов’язані подавати такий Звіт Державній фіскальній службі України.

Нагадуємо, що Звіт готується засобами спеціалізованого програмного забезпечення, призначеного для створення платником податків документів в електронній формі відповідно до затвердженого формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання та подається до 1 травня року, наступного за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Як повідомила Державна фіскальна служба України, під час аналізу даних Звітів за 2015 рік встановлені непоодинокі випадки їх заповнення із порушенням Порядку, а саме:

– у деяких платників загальна сума контрольованих операцій з контрагентом (графа 4 «Загальних відомостей про контрольовані операції» Звіту) не відповідає загальній вартості операцій (без нарахування непрямих податків) (графа 20 «Відомостей про контрольовані операції» додатку до Звіту);

– присутні факти подання Звітів без зазначення загальної суми контрольованих операцій з контрагентом;

– є випадки, коли платниками у графі 2 «Загальних відомостей про контрольовані операції» Звіту не зазначають повне найменування особи – сторони контрольованої операції, а вказують, що контрольовані операції відсутні;

– виявлені випадки подачі Звітів з недотриманням вимог підпункту 39.2.1.7 пункту 39.2 статті 39 Кодексу щодо розміру граничного обсягу віднесених господарських операцій до контрольованих операцій, а саме подані Звіти із сумою операцій менше 5 млн. грн.;

– є випадки, коли платники за даними фінансової звітності за 2015 рік мають дохід менше 50 млн. грн., проте, також подали Звіти.

З урахуванням вищевикладеного, звертаємо увагу платників на безумовне дотримання Порядку при складанні звітів про контрольовані операції.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*