Про перерахунок пенсій з 1 травня 2016 року

4Відповідно до статті 7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачено зокрема й підвищення прожиткового мінімуму з 1 травня.

Зважаючи на те, що в більшій мірі розміри пенсійних виплат залежать від показника прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, з травня 2016 року перераховано і розміри пенсійних виплат.

Станом на 1 травня 2016 року на обліку в нашому районі перебуває 13826 пенсіонерів. Перераховані пенсії 12267 пенсіонерам, або 89 відсоткам від загальної чисельності таких пенсіонерів. Після проведених перерахунків збільшений розмір пенсії отримають 11890 пенсіонерів нашого району або 86% від загальної чисельності. Середній розмір пенсії з 1 травня склав 1687,16 грн. проти 1632,26 грн.у квітні, тобто середній розмір збільшення склав 54,90 грн. Додаткова потреба для виплати перерахованих пенсій становить 820 тис.грн. в місяць. На виплату пенсій з початку року пенсіонерам району (включаючи виплату травня) спрямовано близько 110 млн.грн.

По 193 особових рахунках, проводяться індивідуальні перерахунки, доплати по яких будуть проведені додатковими списками в травні 2016 року.

Відтепер розмір мінімальної пенсії зріс з 1074,00 грн. до 1130,00 грн. Відповідно підвищаться всі складові тих виплат, які розраховують з розміру мінімальної пенсії.

Відповідно до норм чинного законодавства мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, у жінок – 30 років (для осіб, яким пенсія призначена до 01.10.2011 за наявності стажу для чоловіків 25 років, для жінок – 20 років).

За наявності стажу меншої тривалості, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Виплата пенсії працюючим пенсіонерам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), розмір пенсії яких перевищує 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність провадиться в розмірі 85% від призначеного розміру пенсії, але не менше ніж 1695 грн. (1130*150%). До 1 травня 2016 цей показник становив 1611 гривень.

Продовжує утримуватися військовий збір (1.5%) та оподатковуватися (15%) суми пенсій, що перевищує три мінімальні розміри заробітної плати, яка склалася станом на 01.01.2016 року – 4134грн. (1378х3)

Пенсії перераховані автоматизованим шляхом за матеріалами пенсійних справ, без необхідності подання пенсіонерами заяв та будь-яких інших додаткових документів.

 

Не перераховується з 1 травня розміри пенсій:

– за віком за відсутності повного страхового стажу;

– розмір підвищення дітям війни відповідно до Закону України « Про соціальний захист дітей війни»;

– розмір додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю  та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

– розмір підвищення особам, яким виповнилося 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 №908;

– розміри пенсій пенсіонерів, які працюють, провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове держане соціальне страхування.

Працюючим пенсіонерам після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності, пенсія перераховуватиметься з урахуваннями прожиткового мінімуму для осіб, яків тратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Як вбачається з викладеного, розмір підвищення для більшості пенсіонерів є індивідуальним і залежатиме від наявного стажу особи, встановлених підвищень, надбавок до пенсії.

Вже у травні пенсіонери отримають пенсії в нових розмірах.

 

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*