Про особливості сплати податку на нерухоме майно

Нещодавно, заступник начальника – начальник Турківського відділення Самбірської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Марія Павлович під час зустрічі з представниками засобів масової інформації розповіла про окремі нюанси нарахування та сплати у цьому році податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: об’єкти оподаткування, ставки, пільги, порядок та строки сплати.

Вона повідомила, що відповідно до п.п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. Так, за вісім  місяців 2016 року бізнесові структури вже сплатили 324,7 тис. грн. цього податку.

Щодо фізичних осіб, то до 1-го липня їм були надіслані податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення громадяни зобов’язані сплатити суму податку, зазначену у розрахункових документах.

Також, Марія Павлович акцентувала увагу громадськості, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку (п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*